
Közétkeztetési Szakácsverseny
Közétkeztetési Szakácsverseny
A Közétkeztetők, és Élelmezésvezetők Országos Szövetsége (KÖZSZÖV), a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség (MNGSZ) és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Közétkeztetési Szakácsversenyt hirdetett a közétkeztetésben dolgozó szakácsok számára.
A verseny célja többek között a hagyományos ízek, ételek modernizálása, az étkezési kultúra fejlesztése, valamint az évszakokhoz és szokásokhoz kötődő ételek megismertetése.
Közétkeztetési Szakácsverseny (KÖSZ) 2021-2022
-
Általános előírások, tudnivalók
-
A verseny témája
Farsangi ételek a hagyomány és a megújulás jegyében
-
Feladat
Valamely magyar tájegység hagyományos farsangi ételsorának elkészítése. Felnőtteknek szánt, komplettált 3 fogásos ebéd megtervezése és tálalása a modern gasztronómia jegyében. Nettó nyersanyagköltség 650 Ft/ adag.
-
Célok
- az évszakhoz köthető hagyományok, szokások, ismerős és hagyományos ízek megőrzése mellett, az ételek modernizálása, a mai kor követelményeihez igazítása,
- az étkezési kultúra fejlesztése, az évszakokhoz és szokásokhoz kötődő ételek megismertetése,
- hazai friss alapanyagok felhasználásának népszerűsítése,
- a versenyre nevezők szakmai továbbképzése és fejlesztése,
- a közétkeztetésben dolgozók csapatmunkájának fejlesztése,
- a közétkeztetés népszerűsítése,
- a közétkeztetés minőségének javítása, fejlesztése,
- kipróbált receptek és technológiák közzététele,
- iránymutatás a közétkeztetés fejlődéséhez.
-
A versenyző csapatról
A versenyre 3 + 1 fős csapatok nevezését várjuk, akik közül, legalább 1 fő 35 év alatti. A csapat összetétele:
Csapat tagok Elfogadott képesítés ‐ gyakorlat Megjegyzés 1 fő irányító élelmezésvezető, vagy
vendéglátó-ipari üzletvezető, vagy
középfokú vendéglátó-ipari szakképesítés, vagy 5 éves közétkeztetés irányítói gyakorlatkötelező 1 fő szakács szakács, vagy
középfokú vendéglátó-ipari szakképesítés vagy 5 éves közétkeztetési főző gyakorlatkötelező 1 fő segítő képesítési kötöttség nincs kötelező 1 fő tartalékos szakács, vagy középfokú vendéglátó-ipari szakképesítés vagy 5 éves közétkeztetési főző gyakorlat, vagy élelmezésvezető, vagy vendéglátó-ipari üzletvezető nem kötelező Az elődöntőben és döntőben az ételkészítést a szakács és segítője végzi, abban az irányító tevékenyen nem vesz részt. Ennek megszegése pontlevonással vagy versenyből kizárással jár.
A főzés és tálalás során az irányító szóbeli szakmai támogatást, iránymutatást adhat csapattársainak, a zsűri által meghatározott helyről, miközben jegyzeteket, feljegyzéseket, és órát használhat. Munkája nem lehet a szükséges mértéket meghaladóan figyelemelterelő és nem zavarhatja a versenytársakat. Irányító tevékenységét a konyhai zsűri figyeli és a konyhai összmunkában értékeli.
A tartalékos versenyző (cserét kivéve) nem léphet be a verseny látogatóktól elzárt területeire.A csapatok felkészülését mentorok segíthetik, őket kérésre a szervezők minden csapat részére biztosítják. A zsűri a mentorok felkészítésén egyeztet a pontos elvárásokról.
A szakmai segítség igénybevétele már a nevezés fázisban is nagyon fontos.
Étkeztető cégenként, konyhánként több csapat is nevezhet – 3 fogásos, felnőtt étkezőknek szánt menüvel, mely:- előétel vagy leves (hideg vagy meleg),
- főétel,
- desszert fogásokból áll.
Alkalmilag, a versenyre szerveződött csapatok is nevezhetnek. Esetükben a nevezéshez mellékelni kell egy olyan közétkeztető főzőkonyha írásos támogatását, amelynek Nébih minősítése két évnél nem régebbi és legalább 80 %-os eredményű.
A háromfordulós verseny során a legalább szakács végzettségű tartalékban induló versenyzővel bármely versenyző egyszer, de véglegesen lecserélhető. Ezt a változtatást legkésőbb a versenynapon a verseny megkezdése előtt (bejelentkezés) a zsűrinek kell jelezni. Tartalékos versenyző hiányában cserére lehetőség nincs. -
Alapanyagok
Kötelező alapanyag: Sütőtök
Kötelező elem: Fánk (nem csak desszert stílusban elkészíthető)
Tiltott alapanyagok:- édesítőszer, hozzáadott édesítőszert tartalmazó összetett alapanyag,
- ízfokozó, hozzáadott ízfokozót tartalmazó összetett alapanyag,
- élelmiszer-színezék, hozzáadott élelmiszer-színezéket tartalmazó összetett alapanyag.
A kötelező elem felhasználása nem kihagyható. Lehet része egy ételnek, de önállóan is szerepelhet. Kreatív egyedi megoldások az értékelésnél pontokat hoznak.
A kötelező alapanyagon kívül a tiltás betartásával további bármely, elsősorban hazai élelmiszer felhasználható. Az alapanyagok származását a zsűri külön ellenőrzi és pontozza. Előnyös a hagyományos alapanyagok kreatív felhasználása.
Az ételsor elkészítéséhez az összes felhasznált alapanyag nettó beszerzési értéke nem haladhatja meg az egy étkezőre jutó nettó 650 Ft-ot.
Erről az elődöntőben a beszerzési számlát be kell bemutatni.
Az országos döntőn a nevezés idejében kelt beszerzési dokumentumot kell bemutatni. -
Az előkészületek, alkalmazott technológia
Az ételekkel szemben támasztott követelmény, hogy a vonatkozó élelmiszerbiztonsági szabályok betartásával, 3 óra alatt, egy átlagosan felszerelt közétkeztető főzőkonyhán (I. számú melléklet), hétköznapi körülmények között, akár több száz fogyasztó részére is elkészíthetők és kitálalhatók legyenek.
Amennyiben a csapat szeretne pácolni, füstölni vagy más előkészítő technológiát alkalmazni, azt a szervezőkkel előre egyeztetett módon megteheti. -
Nevezés
A versenyre jelentkezni a mellékelt és kitöltött nevezési lap elektronikus megküldésével lehet:
Cím: hirlevel.kozszov@gmail.comA nevezési lap letölthető a szervezők KÖZSZÖV, MNGSZ és Nébih honlapjáról, de kérésre a szervezők is megküldik.
https://www.kozszov.hu/
https://portal.nebih.gov.hu/kozetkeztetesi-szakacsverseny-
Nevezési határidő: 2021. március 19.
A nevezés ingyenes, de támogató közétkeztető főzőkonyhához kötött.
A nevező csapatok a receptjeik felett önmaguk rendelkeznek. A nevezés megküldésével egyidejűleg hozzájárulnak ahhoz, hogy a versenyszervezők az ételek leírását és fotóját, a versenyzők ismertetését, a verseny döntőjét követően térítés mentesen terjesszék vagy közzé tegyék.
A vezetés egységes formai követelményeit a mellékletek rögzítik. -
Nevezések pontosítása, változtatása
Mivel a verseny legfontosabb célja a fejlesztés, a fejlődés, az egyes fordulók között a változtatás, javítás és jobbítás természetes.
A nevezésen változtatni – az eredeti nevezésben szereplő étel-megnevezés, vagy az egyes ételek eredeti nevezésben feltüntetett meghatározó alapanyagának megtartásával – az elődöntőt megelőző 1 hónappal, az országos döntő előtt 2022. február 15-ig egy alkalommal van lehetőség.
Ha a változtatás megsérti a versenykiírást, az további pontlevonással jár.
-
-
A verseny menete
A szervezők a verseny naptár szerinti ütemezését a pandémia miatt tájékoztató jelleggel adják meg azzal a felhívással, hogy változtatása a járvány miatt előfordulhat. Erről azonban mindig időben értesítést adnak az érintetteknek.A verseny 3 fordulós:
1. SELEJTEZŐ, amely 2021. május 10-ig lezárul
2. ELŐDÖNTŐ, 2021. június-szeptember (3 fordulóban, lásd 6.2.pontban)
3. ORSZÁGOS DÖNTŐ, 2022 tavaszán, a SIRHA Budapest kiállításon.A nevezéseket és az elkészített ételeket a szervezők és szakmai támogatók által delegált szakértőkből álló szakmai zsűri bírálja, melynek során szempont a nevezés/módosított nevezés és a kivitelezés egyezősége: technológia, újszerűség, kalkuláció, elkészítési idő, a közétkeztetésben kivitelezhetőség, nyersanyagár, tálalás, íz és további érzékszervi megfelelés.
-
Selejtező: 2021. március 19-május 10-ig
Ennek során a szakmai zsűri a nevezéssel beadott dokumentumokat értékeli, és dönt a versenyzők elődöntő szakaszba jutásáról.
A nevezési lap mellé csatolt, a mellékletekben megadott tartalmi követelmények szerint összeállított dokumentumban kell bemutatni:- a versenyre nevezett ételsort,
- a pontos technológiai leírást,
- az 1 főre (étkezőre) számított nettó nyersanyag kalkulációt,
- a tálalási javaslatot és
- a kitálalt ételekről készült fotókat.
- Igazolni kell a versenyzők (szakács, tartalékos, irányító) végzettségét. (lásd 3. pont).
- Az ételkészítési és tálalási leírások térjenek ki az egyes ételek elkészítése során fontos élelmiszerbiztonsági szabályokra, utasításokra is.
- A menüsorok jellemzően helyi, hazai alapanyagok felhasználásával készült tradicionális ízeket képviseljenek, melyek a közétkeztetésben elkészíthetők, tálalhatók és akár kiszállíthatók több száz adagban is.
- Az ételek megnevezése nem vezetheti félre a fogyasztót, ugyanakkor legyen egyszerű, érthető, adjon információt a jellemző összetevőkről és ételkészítési eljárásokról.
- Amennyiben tradicionális étellel neveznek, az ételek eredeti, tradicionális receptjét is mellékleni kell, mely plusz ponttal jár.
- Az eredeti recepthez képest az új ételkészítési leírásában emeljék ki mindazt, ami a mai kor elvárásai szerinti változtatás (pl. alapanyag, konyhatechnológia, tálalás stb.).
- Az ételsort felnőttek részére készül, de mellékelni kell egy leírást, hogy a gyermekélelmezésben milyen formában, és technológiával lehet elkészíteni a versenymenüt.
- A nevezésben jelölni kell, a versenyre felkészüléshez igénybe vett szakmai mentort, szakmai segítőt.
A selejtezőben a nevezés alapján a zsűri értékeli a tradicionális ételek mai kor igényeinek megfelelő újszerűségét, a nevező csapat kreativitását. Újszerű az is, ha a menüsor egy-egy összetevője számít tradicionálisnak, és azt párosítják modern ételekkel, technológiával.
A szervezők 2021. május 20-ig értesítik a versenyzőket az eredményről, a továbbjutott csapatokat tájékoztatják az elődöntő időpontjáról és helyszínéről. -
Elődöntő: 2021. június 1.- december 30.
Az elődöntő három részből áll.
1. Az előre megadott versenynapokon és helyszínen (Budaörs METRO Gasztro Akadémia) a csapatoknak a nevezés szerinti ételeket kell elkészítenie 5 adagban, a saját maguk által biztosított alapanyagokból, és feltálalnia a kóstoló zsűrinek.
A forduló 2021. júniusban, hétvégéken zajlik majd.
Az első elődöntőkből a legjobb 9 csapat jut tovább a döntőbe.
A döntőbe összesen 12 csapat kerül.2. „Vigaszág”, elődöntő szakasz második forduló:
Az első elődöntős alkalmakkor 10-15. helyezést elért hat csapat 2021. szeptemberben egy nagyszabású rendezvényen vigaszágon versenyez a még szabad 3 döntős helyért.3. A 12 döntős csapatnak a saját konyháján, általuk megválasztott időpontban, de legkésőbb 2022. január 30-ig, a zsűri jelenlétében meg kell főznie és ki kell tálalnia a versenymenüt, minimum 50 főre. Ezzel igazolják, hogy nevezésük közétkeztetési környezetben megállja a helyét.
Alkalmilag, a versenyre szerveződött csapat esetében – amely nem rendelkezik főzőkonyhai háttérrel – a szervezőkkel történő egyeztetés alapján határozzák meg a helyszínt. -
Országos döntő: 2022 tavasza
Az országos döntőbe az elődöntők eredményeinek összesítése alapján a 12 legjobb teljesítményt elért csapat kerül.
2022. februárban nyilvánosan sorsoljuk ki a döntősök versenysorrendjét. Ezen alkalommal egy új alapanyagot is kihirdetnek a szervezők, amelynek értékével a nyersanyagérték megemelkedik, és amit minden csapatnak be kell építeni a versenymenüjébe. A versenymenüt azonban teljesen átírni nem lehet, a meglepetés alapanyagot be kell építeni.
A döntő a 2022. tavaszi SIRHA Vendéglátó Szakkiállításon, nyilvánosan, közönség előtt zajlik, melynek részleteiről a versenyzők időben tájékoztatást kapnak. A versennyel párhuzamosan szakmai továbbképző konferenciát is szervezünk, ezzel is támogatva a verseny szakmai továbbképzésre vonatkozó célját.
A döntőbe jutott csapatok továbbra is igényelhetik a szervezők által biztosított felkészítő mentor támogatását, és a szervezőktől minden segítséget megkapnak a verseny folyamatának megismeréséhez. A felkészülés alatt lehetőségük lesz meglátogatni és megismerni a versenykonyhát, valamint az előző versenyekről készült videó filmeket is.
Az országos döntőben lefőzendő mennyiség: 10 adag
A véglegesített és megküldött versenydokumentáció alapján az országos döntőben valamennyi alapanyagot a csapatoknak kell hozni. Tisztítva lehet, de darabolni a helyszínen kell. A kötelező és a meglepetés alapanyagot a rendezők biztosítják.
Amennyiben a döntőbe jutott csapat szeretne pácolni, füstölni, vagy más előkészítő technológiát alkalmazni, azt a szervezőkkel előre egyeztetett módon megteheti.
A főzésre és az elkészített ételek zsűri elé kitálalására az országos döntőben is 3 óra áll rendelkezésre. Ebben az időtartamban van a tálalás ideje is.
Az országos döntőről kiadvány készül, melyben a döntőbe jutott csapatok bemutatása mellett a versenyen szereplő receptek, ételkészítési, tálalási leírások, ételek hétköznapi tálalási és verseny tálalási fotói szerepelnek.
-
-
Díjak
A csapatok munkáját mind az elődöntőkben, mind az országos döntőben számos, a szervezők és támogatók által biztosított, értékes díjjal és különdíjjal jutalmazzuk.
Az országos döntőben többek között az első, második, harmadik helyezett csapat mellett megnevezzük a legjobb előételt, a legjobb főételt és a legjobb desszertet.
-
-
Védnökök, támogatók
-
A verseny fővédnökei
- Dr. Nagy István agrárminiszter
- Dr. Tuzson Bence, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára
- Dr. Oravecz Márton, a Nébih elnöke
-
A verseny szakmai védnökei
- Hamvas Zoltán, a Magyar Bocue ’d Or Akadémia elnöke
- Zoltai Anna, az Élelmiszer Higiénikusok Társasága alelnöke
-
A verseny szakmai támogatói
- Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI)
- Élelmiszer Higiénikusok Társasága (ÉHT)
- Magyar Bocuse d’Or Akadémia
- Pannon Gasztronómiai Akadémia
- Magyar Vendéglátók Ipartestülete (MVI)
- Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége (VIMOSZ)
- Élelmezésvezetők Országos Szövetsége (ÉLOSZ)
- Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége (MDOSZ)
- Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ)
-
-
Az értékelés szempontjai
-
Selejtező
Összetétel:
Hazai, szezonálisan nyári friss alapanyagokkal készült 3 fogásos menü biztosítsa a kiegyensúlyozott táplálkozást, megfelelő arányban tartalmazzon vitaminokat, szénhidrátot, fehérjét, zsírokat, ballaszt anyagokat. Színben, ízben legyen harmonikus, és legyen könnyen emészthető, miközben a hazai helyi szokásokat és ízeket is magában hordozza.
0 – 10 pont
Újszerűség, kreativitás:
Az alapanyagok felhasználásának ötletessége, az újszerűség, kreatív összeállítások, és tálalások mellett ételek feleljenek meg korunk közétkeztetéssel szemben támasztott követelményeinek, akár több száz adagban lefőzhetők legyenek egy átlagos közétkeztető főzőkonyhán. A menü legyen újszerű, ugyanakkor hagyományokhoz, szokásokhoz, régiós ételeinek ízéhez is köthető.
0 – 10 pont
A kiírás pontos betartása:
Nyersanyag érték pontos betartás. Kötelező alapanyag, és elem szereplése. Tájegységre jellemző ételek
0 – 10 pont
Nevezés pontossága, szakmaisága:
Közétkeztetésben a munka szerves része a pontos dokumentálás, és a korrekt, jogszabályoknak megfelelő fogyasztói tájékoztatás. Ehhez figyelembe kell venni a Magyar Élelmiszerkönyv előírásait a nem előre csomagolt élelmiszerek jelölésére vonatkozó szabályokat (pl az allergénekre vonatkozó tájékoztatási szabályozást). A felhasznált alapanyagok, az alkalmazott technológia és a hagyományok ismerete megjelenik az egyes ételek megnevezésében, az ételek mellé adott tájékoztatásban, mely nem lehet félrevezető, megtévesztő,
(PL: Ha „Konfitált csirkemell” készül, akkor a technológiában is 70-80 fokon hosszú ideig tartó sütés szerepel-e? Figyelve, hogy a rendelkezésre álló idő alatt elkészíthető legyen),
A kalkuláció, technológiai leírás legyen pontos, és térjen ki és a tálalási javaslatra, valamint az étel kiszállíthatóságára, élelmiszerbiztonsági kockázataira, azok kezelésére.
0 – 10 pont
Selejtezőben összes elérhető: 40 pont -
Elődöntő
-
I. Elődöntő 2021- május-június
A selejtezőben kapott pontokhoz a helyszínen elért pontok hozzáadódnak.
Az elődöntő értékelési szempontjai: SzakszerűElkészítés:
Helyes, szakszerű elkészítési technológia, a mai modern konyhaművészetnek megfelelően
0 – 10 pontTisztaság:
Munka közbeni higiénia (személy, környezet, élelmiszer, technológia) takarékos, elkerülhető pazarlás
0 – 15 pontÍz,harmónia:
Az ételek íze, az ételsor összhatása, komplett íz-világa, a hagyomány és újszerűség megjelenése
0 – 25 pont
Tálalás/ Felszolgálás:
Korrekt fogyasztó tájékoztatás, időben pontos, ízléses, tiszta tálalás, mesterséges díszítőanyagok nélkül, amely nem időrabló, és a közétkeztetésben is kivitelezhető .
0 – 10 pont
Elődöntőben elérhető: 60 pont.
Az első két fordulóban elért pontszámok alapján az első 15 csapat jut tovább. Az első 9 a döntőbe, 10-15 a második fordulóba. -
II. Elődöntő 2021- szeptember
A selejtezőben kapott pontokhoz a helyszínen elért pontok hozzáadódnak. Az I. elődöntő pontszámai törlődnek, csak a selejtezőből hozott pontok számítanak
Az elődöntő értékelési szempontjai: SzakszerűElkészítés:
Helyes, szakszerű elkészítési technológia, a mai modern konyhaművészetnek megfelelően
0 – 10 pontTisztaság:
Munka közbeni higiénia (személy, környezet, élelmiszer, technológia) takarékos, elkerülhető pazarlás
0 – 15 pontÍz,harmónia:
Az ételek íze, az ételsor összhatása, komplett íz-világa, a hagyomány és újszerűség megjelenése
0 – 25 pont
Tálalás/ Felszolgálás:
Korrekt fogyasztó tájékoztatás, időben pontos, ízléses, tiszta tálalás, mesterséges díszítőanyagok nélkül, amely nem időrabló, és a közétkeztetésben is kivitelezhető .
0 – 10 pont
Elődöntőben elérhető: 60 pont.
A selejtező, és a II. elődöntő pontszámai összeadódnak, és az első 3 csapat kerül döntőbe. -
III. Elődöntő 2021. október-december
Elkészítés:
A nevezésben szereplő étel készült el, minden elemében felismerhetően, és hasonlóan került kitálalásra. 0 – 10 pont
Tálalás:
Az élelmiszerbiztonsági szabályok betartásával kerül kitálalásra. A szokásos személyzeten túl nem igényel sokkal nagyobb létszámot. 0 – 10 pontÍz:
A kitálalt ételek íze, állaga.
0 – 10 pontAz első három fordulóban maximálisan elérhető pontszám összesen: 130 pont.
-
-
Országos döntő 2022. február
A régiós elődöntőkön szerzett pontok alapján a legjobb 12 csapat került az országos döntőbe.
Az országos döntőben az előző két fordulóban szerzett pontszámok elévülnek, a csapatok teljes értékelése megismétlődik. Lehetőség van a döntő előtt 2022. január 06.-ig a nevezések pontosítására, változtatására. Eze a napon kerül kihirdetésre a meglepetés alapanyag, melyet bele kell építeni a menübe. (lásd 4. pont)Összetétel:
Hazai, szezonálisan télvégi friss alapanyagokkal készült 3 fogásos menü biztosítsa a kiegyensúlyozott táplálkozást, megfelelő arányban tartalmazzon vitaminokat, szénhidrátot, fehérjét, zsírokat, ballaszt anyagokat. Színben, ízben legyen harmonikus, és legyen könnyen emészthető, miközben a hazai helyi szokásokat és ízeket is magában hordozza. Meglepetés alapanyag beépítésének módja.0 – 10 pont Újszerűség, kreativitás:
Az alapanyagok felhasználásának ötletessége, az újszerűség, kreatív összeállítások, és tálalások mellett ételek feleljenek meg korunk közétkeztetéssel szemben támasztott követelményeinek, akár több száz adagban lefőzhetők legyenek egy átlagos közétkeztető főzőkonyhán. A menü legyen újszerű, ugyanakkor hagyományokhoz, szokásokhoz, „nagymamáink” ételeinek ízéhez is köthető. Értékelhető az eredeti ételrecept megküldése.0 – 10 pont A kiírt nyersanyag érték pontos betartása:
A nyersanyag értékének számításához 2021. év eleji beszerzési számla és kalkuláció bemutatása szükséges, amit a tálalási fotóval egyidejűleg kell megküldeni a szervezőknek.0 – 10 pont Nevezés pontossága, szakmaisága, kötelező elem alkalmazása:
Közétkeztetésben a munka szerves része a pontos dokumentálás, és a korrekt, jogszabályoknak megfelelő fogyasztói tájékoztatás. Ehhez figyelembe kell venni a Magyar Élelmiszerkönyv előírásait a nem előre csomagolt élelmiszerek jelölésére vonatkozó szabályokat (pl az allergénekre vonatkozó tájékoztatási szabályozást). A felhasznált alapanyagok, az alkalmazott technológia és a hagyományok ismerete megjelenik az egyes ételek megnevezésében, az ételek mellé adott tájékoztatásban, mely nem lehet félrevezető, megtévesztő. A kalkuláció, technológiai leírás legyen pontos, és térjen ki és a tálalási javaslatra, valamint az étel kiszállíthatóságára, élelmiszerbiztonsági kockázataira, azok kezelésére, valamint a gyermekélelmezésben való felhasználására.
Tartalmazza a tájegységre jellemző ízeket.0 – 10 pont Szakszerű elkészítés:
Helyes, szakszerű elkészítési technológia, a mai modern konyhaművészetnek megfelelően.0 – 10 pont Tisztaság:
Munka közbeni higiénia (személy, környezet, élelmiszer, technológia) takarékos, elkerülhető pazarlás.0 – 15 pont Íz, harmónia:
Az ételek íze, az ételsor összhatása, komplett íz-világa, a hagyomány és újszerűség megjelenése.0 – 25 pont Tálalás/ Felszolgálás:
Korrekt fogyasztó tájékoztatás, időben pontos, ízléses, tiszta tálalás, mesterséges díszítőanyagok nélkül, amely nem időrabló, és a közétkeztetésben is kivitelezhető.0 – 10 pont Az országos döntőben összesen elérhető pontszám: 100
-
Kapcsolódó anyagok


Pécsi csapat győzelmével zárult a közétkeztetési szakácsverseny döntője

KÖSZ 2019-2020 – megvannak a döntősök

A hétvégén indulnak a Közétkeztetési Szakácsverseny elődöntői
