null Módosult a RED II készletek bejelentési felülete

Módosult a RED II készletek bejelentési felülete

2025. január 7, kedd

Megváltozott a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) EUTR RED II készletek bejelentési felülete. Az alábbiakban találhatóak a részletek, valamint hasznos útmutatás a felhasználók számára.

A faanyag kereskedelmi láncban a RED II-höz kapcsolódó tevékenységet végző láncszereplőknek az üzleti év első hónapjának végéig be kell jelenteniük az előző üzleti évben importált, exportált, termelt, előállított, feldolgozott, felhasznált, forgalmazott erdei biomassza, fásszárú biomassza, erdészeti-, faipari maradvány mennyiségét telephelyenkénti bontásban. 

Ez a továbbiakban is az EUTR-en belül a „Készletbejelentés” menüpont „Évközi és RED II bejelentések” almenüjéből érhető el:
képernyőfotó
 

A bejelentő felületre belépve a RED II készletek rögzítéséhez külön meg kell jelölni a RED II érintettséget:

képernyőfotó
 

Vonatkozási dátumnak csak a bejelentéssel érintett év december 31-e adható meg. 
Az egyes tételeknél a RED II mennyiségi adatok kitöltése után hozzá kell rendelni a jogszabályban foglalt kategóriát a lenyíló értéklistából:
képernyőfotó

Kapcsolódó tartalmak:
A bejelentő felület működését részletesen bemutató Felhasználói kézikönyv itt érhető el: https://portal.nebih.gov.hu/documents/10182/1277079/EUTR+Ugyfel+Felhasznaloi+Kezikonyv.pdf 
További információk találhatók a RED II-vel kapcsolatos kötelezettségekről a https://portal.nebih.gov.hu/-/fontos-informaciok-a-red-ii-tevekenyseget-vegzok-bejelentesi-kotelezettsegerol oldalon.

Friss hírek

2026. június 24, szerda

Csütörtöktől az egész országra kiterjedő tűzgyújtási tilalom lép életbe

A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikulai időjárás okozta fokozott tűzkockázatot mérlegelve, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának egyetértésével, 2026. június 25-től az ország egész területén tűzgyújtási tilalmat rendel el.

Tovább >

2026. június 22, hétfő

Házisertés ASP: minden minta negatív

Nem talált újabb afrikai sertéspestissel (ASP) fertőzött házisertést a június 3-ai Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei kitörés óta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. A szakemberek a védő- és megfigyelési körzetben ellenőrizték az összes házisertés-állományt. A járványkitöréshez kapcsolódóan a Nébih laboratóriuma mintegy 700 házisertésből származó mintát vizsgált, amelyek minden esetben negatív eredményt mutattak.

Tovább >