null Zsigó Róbert: gyerekeknek indul program az élelmiszerpazarlás csökkentésére

Zsigó Róbert: gyerekeknek indul program az élelmiszerpazarlás csökkentésére

2018. március 21, szerda

Komplex oktatási-képzési programot indít a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az óvodások és az általános iskolások számára – jelentette be Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára a Budapesten, március 21-én megrendezett sajtótájékoztatón. Az esemény résztvevői betekintést nyerhettek az általános iskolásoknak szánt „Maradék nélkül” tananyagot feldolgozó foglalkozás menetébe is.

Zsigó Róbert az általános iskolák részére készült programot házigazdaként fogadó IX. kerületi Molnár Ferenc Kéttannyelvű Általános Iskolában felidézte: 2016-ban indult a Nébih „Maradék nélkül” elnevezésű programja, amely a háztartások élelmiszerpazarlásának megelőzésére koncentrál. Ezt a programot terjesztik ki most az általános iskolás korosztályra, hiszen a tudatos vásárlással és a környezetvédelemmel kapcsolatos ismeretek a legkönnyebben gyerekkorban sajátíthatók el.

Az államtitkár röviden kitért a Nébih által az óvodások számára készített kampányra is, amelyben „Ételt csak okosan!” címmel tartanak játékos foglalkozásokat a legkisebbeknek. Elmondta továbbá, hogy az általános iskolai program két területet ölel fel, amelyek egyike a most bemutatásra kerülő „Maradék nélkül” program. Az élelmiszerlánc-biztonsági szakemberek által összeállított, tankönyvszerű kiadvány olyan praktikákat mutat be, amelyekkel otthon is csökkenthető az élelmiszerpazarlás. Különösen fontos ez azért, mert Magyarországon évente fejenként 68 kilogramm élelmiszerhulladék keletkezik, és egy átlagos magyar család 50 ezer forint értékű, feleslegesen megvett élelmiszert dob ki.

A gyerekek a „Maradék nélkül” ismeretterjesztő kiadvány és az ahhoz kapcsolódó tematikus tanórák segítségével megszerzett tudást továbbadhatják a szülőknek, így a tudatos és kevésbé pazarló élelmiszerfogyasztás szinte észrevétlenül válhat a családok mindennapjainak részévé – fogalmazott Zsigó Róbert, hozzátéve, hogy újra szeretnék megteremteni az élelmiszerek „erkölcsi elismerését” is!

A Nébih „Maradék nélkül” programjáról a http://maradeknelkul.hu/ oldalon érhető el bővebb információ.

Forrás: MTI/Nébih

Kapcsolódó anyagok:
Maradék nélkül tankönyv
Sajtóanyag


A sajtótájékoztatón és a bemutató tanórán készült fényképek


Friss hírek

2026. június 26, péntek

A humusz megóvása a fenntartható földhasználat kulcsa

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a termőföld védelmének jelentőségére hívja fel a figyelmet. A fenntartható földhasználathoz és a természeti erőforrások megóvásához rendkívül fontos a humuszos termőréteg megőrzése és szakszerű újra felhasználása. A beruházások, építkezések és egyéb földmunkák során letermelt humuszos termőréteg megfelelő kezelése és újra felhasználása épp ezért kiemelt jelentőségű.

Tovább >

2026. június 26, péntek

Országszerte megkezdődött az amerikai szőlőkabóca elleni védekezés, ügyelni kell a növényvédelmi előírásokra

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a figyelmet, hogy az amerikai szőlőkabóca elleni védekezés időszakában is elengedhetetlen a növényvédelmi előírások betartása. Kiemelten fontos, hogy a szőlősgazdák engedélyezett növényvédő szereket alkalmazzanak, a kezeléseket megfelelő technológiával végezzék el, és minden esetben tartsák be az adott készítmény engedélyében szereplő szabályokat. A védekezés során a méhek és vadon élő beporzókat is óvni kell.

Tovább >