null Változik az utánvétes megrendelés díjtétele

Változik az utánvétes megrendelés díjtétele

2026. május 11, hétfő

2026. május 11-től utánvétes fizetési móddal történő megrendelés esetén, a postaköltségek emelkedése miatt, az utánvét költségének számlázása az alábbiak szerint módosul.

Az aktuális díjak – értékhatártól függően - a következők:
•    0 - 20.000 Ft-ig  3.297 Ft+ÁFA
•    20.001- 50.000 Ft-ig   3.297 Ft+ÁFA
•    50.001 -100.000 Ft-ig   3.667 Ft+ÁFA
Továbbra is lehetőség van a mintákat online megrendeléssel küldeni a papír alapú helyett és az átutalásos fizetési mód is rendelkezésre áll, mely esetben postaköltség nem kerül számlázásra.


Friss hírek

2026. július 20, hétfő

Szlovákiában is megjelent a kőrisrontó karcsúdíszbogár

A szlovák növényegészségügyi hatóság hivatalos tájékoztatása szerint Bodrogszerdahelyen (Streda nad Bodrogom) is megjelent a kőrisrontó karcsúdíszbogár (Agrilus planipennis). A kihelyezett csapdában összesen 18 kifejlett imágót fogtak. A pufferzóna határon átnyúló kiterjedése miatt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a területi szakemberek növényegészségügyi intézkedéseket végeznek az érintett térségekben. Hazánkban június végén igazolódott a kiemelt zárlati károsító jelenléte Beregsurány térségében. Jelenleg két ország érintett az Európai Unió területén.

Tovább >

2026. július 18, szombat

Cukrászati üzemben ellenőrzött a Nébih

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei a nyári kiemelt ellenőrzés részeként tartottak ellenőrzést egy tápiószecsői fagylalt és szaloncukor előállító létesítményben. Az üzemben higiéniai hiányosságok, valamint a vizsgálat idején 11 tétel, 2025-ben és 2026-ban* lejárt minőségmegőrzési idejű és 29 tétel nem nyomon követhető élelmiszert találtak a szakemberek.

Tovább >