null Penészes vegán terméket vont ki a hatóság

Penészes vegán terméket vont ki a hatóság

2017. január 20, péntek

Közérdekű bejelentést követően Joya Soya vegán terméket vont ki a forgalomból penészgomba jelenléte miatt az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság. A gyors hatósági intézkedésnek köszönhetően az érintett tétel már nincs forgalomban, azonban a NÉBIH kéri, hogy aki rendelkezik a 30.01.2017 08:13/5016 tételazonosítójú, 30.01.2017 minőségmegőrzési idejű termékből, az fogyasztás előtt győződjön meg annak épségéről.

A forgalomból kivont élelmiszer adatai:

  • Megnevezés: Joya Soya Natur zuckerfrei vegán termék
  • Kiszerelés: 200 g
  • Tételazonosító: 30.01.2017 08:13/5016
  • Minőségmegőrzési idő: 30.01.2017
  • Származási ország: Ausztria

A forgalomból történő kivonás oka, hogy több 200g-os termékben penészgomba telepek voltak láthatók.

A gyors hatósági intézkedésnek köszönhetően az érintett tétel már nincs forgalomban, azonban a nyomonkövetés és a szennyeződés eredetének vizsgálata még nem zárult le. A NÉBIH arra kéri a lakosságot, hogy aki rendelkezik a fenti előállítású tételből, fogyasztás előtt ellenőrizze a termék épségét.

Mit tegyen, ha penészes élelmiszert talál a konyhában?

  • Ne ízlelgesse, ne szagolgassa a penészes terméket, hanem azonnal dobja ki!
  • Ha az élelmiszert teljesen beborítja a penész, zacskóban lezárva dobja ki!
  • Tisztítsa meg és a háztartásban használatos készítménnyel fertőtlenítse a helyet ahol a penészes élelmiszert tárolta!
  • Ellenőrizze a penészes élelmiszer közelében lévő termékeket, hogy nem fertőződtek-e!

Friss hírek

2026. június 24, szerda

Csütörtöktől az egész országra kiterjedő tűzgyújtási tilalom lép életbe

A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikulai időjárás okozta fokozott tűzkockázatot mérlegelve, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának egyetértésével, 2026. június 25-től az ország egész területén tűzgyújtási tilalmat rendel el.

Tovább >

2026. június 22, hétfő

Házisertés ASP: minden minta negatív

Nem talált újabb afrikai sertéspestissel (ASP) fertőzött házisertést a június 3-ai Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei kitörés óta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. A szakemberek a védő- és megfigyelési körzetben ellenőrizték az összes házisertés-állományt. A járványkitöréshez kapcsolódóan a Nébih laboratóriuma mintegy 700 házisertésből származó mintát vizsgált, amelyek minden esetben negatív eredményt mutattak.

Tovább >