null Levesbetét száraztészták versenye a kiváló minősítésért

Levesbetét száraztészták versenye a kiváló minősítésért

2022. december 1, csütörtök

Újabb termékkör, a 8 tojásos levesbetét száraztészták gyártói és forgalmazói számára nyílt meg a lehetőség, hogy elnyerjék a KMÉ védjegy arany fokozatát. A Nébih által koordinált Termékmustra alapján 13 termék esetében igényelhetik a legjobbaknak járó elismerést.

A Termékmustra egy laboratóriumi, érzékszervi és csomagolástesztből álló vizsgálatsorozat, amely polcfelméréssel kezdődik. A polcfelmérést, valamint a nevezési időszakot követően 49 db 8 tojásos levesbetét száraztészta vizsgálata kezdődött meg.
A laboratóriumi vizsgálatok után szakértők és laikusok úgynevezett minőségmustrán kóstoltak meg 44 levesbetét száraztésztát annak érdekében, hogy a legkiválóbb termékek később elnyerhessék a KMÉ védjegy használati jogát. 
A 23 legjobbnak ítélt 8 tojásos levesbetét száraztészták a csúcsbírálaton és csomagolásteszten folytathatták a versenyt. Ennek eredményeként 13 termék gyártója vagy forgalmazója számára nyílt meg a lehetőség, hogy terméke KMÉ arany fokozatot szerezhessen. A legjobbnak ítélt levesbetétek között formák szerint 3 csigatészta, 2-2 eperlevél és cérnácska, valamint 1-1 boglyas cérna, cérnametélt, zab, pántlika, gyufametélt és csipet szerepel.
Amennyiben egy termék márkatulajdonosa pályázik, úgy további minősítési szakaszokon kell még kiválóan teljesítenie. A gyártóüzem helyszíni szemléjét és bírálóbizottsági javaslatot követően lehet majd jogosult a védjegy használatára.
A KMÉ minőségrendszerről, valamint a védjegyes termékekről minden információ megtalálható a www.kme.hu weboldalon.


Fotók a levesbetét száraztészta termékmustráról


Friss hírek

2023. december 4, hétfő

December 4-től kezdődik a téli szezonális ellenőrzés

Dr. Nobilis Márton élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkár december 4. és 31. között országos téli szezonális ellenőrzést rendelt el. Az ellenőrzéseket – a korábbiakhoz hasonlóan – a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) koordinálja, melyben a vármegyei kormányhivatalok, a járási hivatalok és a Nébih szakemberei egyaránt közreműködnek. A csaknem egyhónapos mustra célkitűzése a téli ünnepi időszak legnépszerűbb termékeinek és vendéglátóhelyeinek ellenőrzése.

Tovább >

2023. december 1, péntek

A Nébih idén is lehetőséget ad az anyatehéntartás-támogatást igénybe vevők számára az adatok előremenő bejelentésére

Az anyatehéntartás-támogatást igénylő állattartóknak a Nébih idén is segítséget nyújt a támogatás feltételeként megszabott, szaporítási eseményekre vonatkozó adatszolgáltatási kötelezettségük teljesítésében. Az intézkedés jelentősen könnyíti az állattartók számára a támogatási rendeletben foglalt adminisztrációs feladataik teljesítését, mindamellett a legegyszerűbben továbbra is a webENAR felületen tehetnek eleget a kötelezettségnek.

Tovább >