null Látogatóban a Nemzetközi Atomenergia Ügynökségnél

Látogatóban a Nemzetközi Atomenergia Ügynökségnél

2024. március 25, hétfő

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség TERC Laboratóriumban vezetőségi változás történt. Ezt követően a Nébih ÉLI vezetője és a Radioanalitikai Referencia Laboratórium munkatársai meghívást kaptak a TERC Laboratórium megtekintésére. Ezzel együtt egy személyes találkozásra is sor került, mely során a jövőbeli feladatokban való együttműködésről is beszélgettek a szakemberek.

A Radioanalitikai Referencia Laboratórium 2005 óta a NAÜ együttműködő laboratóriuma a referenciaanyagok előállításának területén. A Nébih laboratóriuma a NAÜ jártassági vizsgálatai során használt anyagminták előkészítésében, homogenitás vizsgálatában és karakterizálásában közreműködik, melyeknek célja a radioanalitikai mérési eredmények megbízhatóságának és összehasonlíthatóságának növelése, továbbá a méréstechnikák fejlesztése.
Jelentőségét jól mutatja, hogy 2023-ban a Nébih által készített anyagminta felhasználásával világszerte 430 laboratórium vett részt NAÜ körvizsgálatban.

A NAÜ TERC új laboratóriumvezetője elismerését fejezte ki a Nébih laboratórium technikai és szakmai támogatását illetően. Hangot adott nagyrabecsülésének a Nébih szakmai utánpótlásképzésben, az ösztöndíjasok és tudományos látogatók fogadásában, képzésében, továbbá a workshopok és trainingek szervezésében végzett munkája kapcsán is. 
Emellett hangsúlyozta, hogy a továbbiakban is számít a Radioanalitikai Referencia Laboratóriummal való együttműködésre.
 


Friss hírek

2026. május 4, hétfő

Beszámoló a szőlő aranyszínű sárgaságra fókuszáló nemzetközi konferenciáról

A 2026 áprilisában Csehországban megrendezett GFD nemzetközi konferencia központi témája a szőlő aranyszínű sárgaság fitoplazma (FD) és terjesztő vektora (Scaphoideus titanus) volt. A nemzetközi eseményen többek között Bosznia-Hercegovina, Horvátország, Szlovénia, Szlovákia, Ausztria, Franciaország, Olaszország és Csehország mellett a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei is tartottak előadást. A résztvevők nagy érdeklődéssel fogadták a magyar delegáció átfogó helyzetképet nyújtó előadását, amely széles körűen mutatta be a felderítési és védekezési folyamatokat.

Tovább >

2026. április 29, szerda

Erdők védelme Európában: nemzetközi konferencián vett részt a Nébih

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a 2026. április 21–23. között Bécsben megrendezett nemzetközi szakmai konferencián képviselte Magyarországot a „Safeguarding Forests in Europe: Emerging Risks of Agrilus Wood Borers (Buprestidae)” című rendezvényen, amelyet az EPPO, a FAO-REUFIS és az Osztrák Erdészeti Kutatóközpont (BFW) közösen szervezett.

Tovább >