null Nébih útmutatók a szarvasmarha gümőkórról

Nébih útmutatók a szarvasmarha gümőkór elleni védekezésről szóló 56/2019. (XII. 12.) AM rendelethez

2019. december 27, péntek

A 2019. december 27-ével hatályát vesztő 65/2002. FVM rendelet melléklet formájában tartalmazta többek között az intradermális tuberkulin teszt végrehajtásának, dokumentálásának, nyilvántartásának szabályait, a nem-specifikus reakciók meghatározását. Az új 56/2019 AM rendelet ugyanezen szabályokhoz a Nemzeti élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal honlapján megjelenő Útmutatókat rendel:

Letölthető anyagok:

  1. Útmutató az intradermális tuberkulin vizsgálat végrehajtásáról (A gümőkór ellen védekezés szabályairól szóló 56/2019. (XII. 12.) AM rendelet 3. § (1) bekezdése szerint)
  2. Útmutató a nem specifikus reakciók meghatározására (A gümőkór ellen védekezés szabályairól szóló 56/2019. (XII. 12.) AM rendelet 7. § (6) bekezdése szerint)
  3. Útmutató elkülönített diagnosztikai vágásra küldéshez (A gümőkór ellen védekezés szabályairól szóló 56/2019. (XII. 12.) AM rendelet I. melléklet 1.1 pontja alapján)
  4. Útmutató gümőkór vizsgálatok nyilvántartására és dokumentálására (A gümőkór elleni védekezés szabályairól szóló 56/2019. (XII.12) AM rendelet 9.§ (4) bekezdése szerint

4.a Ajánlott jegyzőkönyv minta gümőkór vizsgálathoz

4.b Ajánlott megyei nyilvántartás 64/432-es jelentéshez

4.c Ajánlott megyei gümőkór nyilvántartás részletes adattartalommal

 

Friss hírek

2025. február 4, kedd

Húsüzemet függesztett fel a Nébih azonnali hatállyal

Súlyos élelmiszerbiztonsági kockázatot jelentő hiányosságokat és engedély nélkül végzett tevékenységet tapasztaltak egy túrkevei húsüzemben tartott ellenőrzés során a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) hatósági ellenőrei. A feltárt jogsértések miatt több mint 9 tonna terméket kivontak a forgalomból, valamint az üzem működését azonnali hatállyal felfüggesztették a szakemberek.

Tovább >

2025. február 1, szombat

Újabb településen erősítette meg a hatóság a kiskérődzők pestise betegséget

A Zalai vármegyei Nagymétnekpuszta, valamint Lenti településeken tartott juhállományoknál is megerősítette a kiskérődzők pestise betegséget a Nébih. A szentgyörgyvölgyi esethez hasonlóan ezúttal is az állatok és a ragályfogó tárgyak hanyag, illetve felelőtlen szállítása játszhatott szerepet a vírus terjedésében. A hatóság kéri, hogy minden állattartó haladéktalanul jelentse, ha állatainál a betegség tüneteit észleli.

Tovább >