null Vadegészségügyi konferenciát rendez a Nébih

Vadegészségügyi konferenciát rendez a Nébih

2018. március 1, csütörtök

 „A hazai vadegészségügy és vadgazdálkodás aktuális kérdései 2018” címmel szervez konferenciát a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a Földművelésügyi Minisztérium Élelmiszerlánc-felügyeletért Felelős Államtitkársága és számos, a szakterületen mérvadó szervezet. A találkozót dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és dr. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter fővédnöksége mellett rendezik meg 2018. március 20-án, az Állatorvostudományi Egyetem aulájában.

A Nébih és a Földművelésügyi Minisztérium Élelmiszerlánc-felügyeletért Felelős Államtitkársága mellett az Állatorvostudományi Egyetem, az Országos Magyar Vadászkamara, az Országos Magyar Vadászati Védegylet, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Erdészeti Tudományos Bizottság Vadgazdálkodási Albizottságának közös szervezésében kerül megrendezésre a 2018. évi vadegészségügyi konferencia.

A nívós szakmai találkozó résztvevői előadásokat hallhatnak egyebek közt az ASP járványhelyzet európai alakulásáról és gazdasági hatásairól, vadállományaink egészségének megóvásáról, továbbá az ember és a nagyragadozók együttéléséről az Európai Unió kontextusában. A klasszikus konferenciaprogramot érdekes és látványos kísérőelemek színesítik majd.

Az esemény részletes programja elérhető a Nébih honlapján.

A szervezők elsősorban a vadászatra jogosultak képviselőit, a hivatásos vadászokat, tájegységi fővadászokat, vadászati hatósági feladatokat végző kollégákat, vadgazdálkodási szakembereket, állatorvosokat várják a rendezvényre, de minden érdeklődőt szeretettel fogadnak.

A konferencián való részvétel ingyenes, azonban előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni 2018. március 19-ig lehet a http://portal.nebih.gov.hu/vadgazdalkodasi-konferencia weboldalon.


Friss hírek

2026. június 22, hétfő

Házisertés ASP: minden minta negatív

Nem talált újabb afrikai sertéspestissel (ASP) fertőzött házisertést a június 3-ai Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei kitörés óta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. A szakemberek a védő- és megfigyelési körzetben ellenőrizték az összes házisertés-állományt. A járványkitöréshez kapcsolódóan a Nébih laboratóriuma mintegy 700 házisertésből származó mintát vizsgált, amelyek minden esetben negatív eredményt mutattak.

Tovább >

2026. június 21, vasárnap

Budapesten és öt új vármegyében lép életbe tűzgyújtási tilalom

A napsütéses idő és kánikula tovább szárítja a biomasszát és a napokban sem várható elegendő csapadék. Ennek okán holnaptól (június 22.) Budapesten, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyékben is érvénybe lép a tűzgyújtási tilalom. Továbbá Pest, Heves, Csongrád-Csanád, Borsod-Abaúj-Zemplén és Bács-Kiskun vármegyékben fennmarad a korlátozás.

Tovább >