null Tűzgyújtási tilalom lép életbe Hajdú-Bihar vármegyében

Tűzgyújtási tilalom lép életbe Hajdú-Bihar vármegyében

2024. március 30, szombat

A fokozott tűzkockázat miatt 2024. március 31-től tűzgyújtási tilalom lét életbe Hajdú-Bihar vármegye teljes területén. Az intézkedést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) rendelte el a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság javaslatára.

A tűzgyújtási tilalom idején tilos tüzet gyújtani a külterületi ingatlanokon fekvő erdőkben és fásításokban, valamint azok 200 méteres körzetében. A korlátozás ideje alatt szintén nem szabad tüzet rakni a kijelölt, kiépített erdei tűzrakóhelyeken sem. 

Az aktuális tűzgyújtási tilalomról és a tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu honlapon tájékozódhatnak az érdeklődők.


Friss hírek

2026. június 26, péntek

A humusz megóvása a fenntartható földhasználat kulcsa

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a termőföld védelmének jelentőségére hívja fel a figyelmet. A fenntartható földhasználathoz és a természeti erőforrások megóvásához rendkívül fontos a humuszos termőréteg megőrzése és szakszerű újra felhasználása. A beruházások, építkezések és egyéb földmunkák során letermelt humuszos termőréteg megfelelő kezelése és újra felhasználása épp ezért kiemelt jelentőségű.

Tovább >

2026. június 26, péntek

Országszerte megkezdődött az amerikai szőlőkabóca elleni védekezés, ügyelni kell a növényvédelmi előírásokra

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a figyelmet, hogy az amerikai szőlőkabóca elleni védekezés időszakában is elengedhetetlen a növényvédelmi előírások betartása. Kiemelten fontos, hogy a szőlősgazdák engedélyezett növényvédő szereket alkalmazzanak, a kezeléseket megfelelő technológiával végezzék el, és minden esetben tartsák be az adott készítmény engedélyében szereplő szabályokat. A védekezés során a méhek és vadon élő beporzókat is óvni kell.

Tovább >