null Privát feltételrendszer elismerése

Privát feltételrendszer elismerése

2022. május 23, hétfő

Az ökológiai tanúsító szervezetek a jogszabályokban meghatározott termelési szabályok alapján végzik ellenőrzési és tanúsítási feladatukat. Az (EU) 2018/848 rendelet (EU Öko rendelet) hatálya alá nem tartozó további állatfajokra, illetve termékekre, a közétkeztető által végzett vendéglátó, illetve közétkeztetési tevékenységre a Nébih magán (privát) feltételrendszerek alkalmazásáról rendelkezhet.

Privát feltételrendszerek elfogadása iránti kérelmet a Nébih által elismert tanúsító szervezet nyújthat be. A kérelem benyújtásakor szükséges a privát feltételrendszerrel érintett terület megjelölése (pl. fürjtartás). A kérelemnek tartalmaznia kell az alkalmazni kívánt termelési szabályokat meghatározó dokumentumot és a Nébih, valamint a megyei kormányhivatalok mezőgazdasági szakigazgatási szervei előtt kezdeményezett eljárásokban fizetendő igazgatási szolgáltatási díjak mértékéről, valamint az igazgatási szolgáltatási díj fizetésének szabályairól szóló 63/2012. (VII. 2.) VM rendelet 1. melléklet 7.4.2. pontja szerint meghatározott igazgatási szolgáltatási díjat.


Friss hírek

2023. február 6, hétfő

ÖKO vetőmag adatbázis tájékoztató

Az Európai Unió Bizottsága 889/2008/EK rendelete engedélyezi a nem ökológiai gazdálkodásból származó vetőmag és burgonya vetőgumó használatát is ökológiai gazdálkodásban, amennyiben a termelők nem tudnak ökológiai módszerekkel előállított szaporítóanyagot beszerezni. Az engedélyezési eljárást a tagállamok hatáskörébe utalja. Ennek érdekében előírja a tagállamok számára egy számítógépes adatbázis létrehozását és folyamatos működtetését azoknak a fajtáknak nyilvántartására, melyekből igazoltan rendelkezésre áll az ország területén ökológiai gazdálkodásból származó vetőmag, illetve burgonya vetőgumó.

Tovább >

2022. szeptember 19, hétfő

Nemzeti állategészségügyi importbizonyítványok nem EU harmonizált állati eredetű termék és élőállat behozatalához

Alapesetben más tagállamokból, illetve harmadik országokból történő élő állat és állati termék behozatal EU szinten harmonizált, egységes jogszabályok által történik. Bizonyos élő állatokra és állati termékekre vonatkozóan azonban az EU nem határozott meg közös behozatali feltételeket, így az egyes tagállamoknak továbbra is lehetőségük van arra, hogy ezen esetekben nemzeti szabályaik szerint engedélyezzék a behozatalt. Ilyen terület a nem harmonizált állati eredetű termék behozatala. Ezek engedélyezése külön eljárásban a mellékelt nyomtatvány benyújtását követően történik.

Tovább >