null Lóútlevél Iroda

Lóútlevél Iroda

A lóútlevéllel kapcsolatos ügyintézést a Lóútlevél irodában tudják intézni.

A Lóútlevél Iroda elérhetősége

Cím: 1024 Budapest Keleti Károly u. 24.
Levelezési cím: 1536 Budapest Pf.229
Telefon: 06-1/316-0663
E-mail cím: loutleveliroda@nebih.gov.hu

 

Figyelem!
Közlemény a Lóútlevél hatósági bizonyítvány árának 2012. április 10-től történő
megváltozásáról.

Figyelem!
A lovak, bejelentési kötelezettség alá tartozó, fertőző kevésvérűsége betegség  magyarországi terjedésének megakadályozására, a lóútlevél kiadás rendje az alábbiak szerint változik:
A Lóútlevél Iroda az ismeretlen származású, de bélyegzett (0-ás bélyegzésű) lovakra
2011. március 16-tól, csak abban az esetben állít ki lóútlevelet, ha az igénylő
a kérelemhez mellékeli a fertőző kevésvérűségre irányuló labor vizsgálat - a kérelmet
megelőző 30 napnál nem régebbi, és a bélyegzés időpontja után vett és beküldött
vérminta alapján elvégzett - hivatalos eredményét is!

Hivatalos vizsgálati eredmény hiányában az igénylés csak abban az esetben fogadható el, ha az igénylő az igénylésben szereplő ló jelölésekor vagy azt követően levett vérminta alapján  elvégzendő laboratóriumi vizsgálat megrendelését, a megrendelő lap vonatkozó példányával, vagy hiteles másolatával, hitelt érdemlően igazolni tudja.

A vizsgálat költsége az igénylő ügyfelet terheli!


Friss hírek

2023. július 4, kedd

Veszélyt jelenthet az ismeretlen származású méhanya

A Magyar Méhtenyésztők Országos Egyesületének (MMOE) gondozásában lévő ‒ közel fél évszázada töretlen tenyésztésű ‒ pannon méhfajta jelenleg az egyetlen, állami elismeréssel rendelkező méhfajta, ami Magyarországon méhanyanevelésre használható. A Nébih hangsúlyozza annak fontosságát, hogy a méhészek kizárólag nyilvántartott méhanyanevelőktől, megfelelő származási igazolással rendelkező méhanyát vásároljanak, ezzel is biztosítva a hazánkban honos pannon méhfajta megőrzését.

Tovább >

2022. december 1, csütörtök

Idén is biztosítja a Nébih az anyatehéntartás-támogatást igénybe vevő állattartók részére a szaporítási események előremenő bejelentését

A hatályos jogszabályban* foglaltak szerint – a korábbi évekhez hasonlóan – továbbra is azok a szarvasmarhatartók jogosultak az anyatehéntartás-támogatás igénybevételére, akik határidőn belül eleget tesznek az adatszolgáltatási kötelezettségüknek. Ehhez nyújt segítséget a Nébih fejlesztése, amely 2022. december 1-jétől előremenően is lehetővé teszi az év végéig esedékes online és papíralapú adatszolgáltatást.

Tovább >