null Kávés doboz biztonsági szelepének hiánya okozhat sérülést

Kávés doboz biztonsági szelepének hiánya okozhat sérülést

2018. március 28, szerda

A Nébih értesülései szerint a holland hatóság - fogyasztói panasz alapján - bejelentést tett a RASFF rendszeren keresztül, miszerint Olaszországból származó, illy márkájú, szemes kávé egyes alumínium dobozainak aljáról hiányzik a biztonsági szelep. A biztonsági szelep feladata a tárolás során a dobozban keletkező túlnyomás kiegyenlítése. A szelep hiányában a doboz nyitásakor a fedő felpattanhat és sérülést okozhat.

A termékből Magyarországra, valamint további 25 országba is szállítottak. A Nébih haladéktalanul megkezdte az ügy kivizsgálását.

A termék azonosító adatai:

  • Termék neve: illy Grani, beans – grains, közepesen pörkölt, vagy sötét pörkölésű szemes kávé
  • Kiszerelés: 250 gramm
  • Minőség-megőrzési idő: 10/2019 és 02/2020 között
  • RASFF referenciaszám: 2018.0554

A gyártó vállalat – gyártási hibára hivatkozva – visszahívja minden fent jelzett azonosító adatokkal rendelkező termékét, amely csomagolásáról hiányzik a biztonsági szelep.

A visszahívásban érintett termékek könnyen azonosíthatóak, mivel a biztonsági szelep hiányán túl a keletkező gázok miatt a csomagolásnak szokatlan formája lehet (deformálódhat, felpúposodhat). A probléma csupán a csomagolásra vonatkozik, az abban lévő kávé továbbra is a szokásos minőségű.


Friss hírek

2025. december 12, péntek

Karácsonyi gasztroajándékok biztonságosan a Nébih tanácsaival

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Oktatási Programja a karácsonyi ünnepek közeledtével a házi gasztroajándékok készítésének alapvető tudnivalóit gyűjtötte össze. Az ünnepi időszak közeledtével ugyanis egyre többen választják a személyre szabott, házilag készített gasztroajándékokat: lekvárokat, krémlikőröket, süteményeket vagy éppen ízesített olajokat. A házilag készített finomságok esetében azonban nem elég csak az ízekre és a csomagolásra figyelni, első az élelmiszerbiztonság!

Tovább >

2025. december 11, csütörtök

A Nébih 2025-ben is célzott helyszíni ellenőrzésekkel támogatta a jogszerű hazai drónos növényvédelmet

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) 2025-ben is elvégezte a drónos növényvédelmi tevékenységet reklámozó magánszemélyek és vállalkozások támogató jellegű, helyszíni ellenőrzését. Bár a vizsgálatok az idei évben is vegyes eredményekkel zárultak, a szakemberek ugyanakkor fejlődést tapasztaltak.

Tovább >