null Jó kezekbe kerültek az elkobzott IKEA bútorok

Jó kezekbe kerültek az elkobzott IKEA bútorok

2021. december 9, csütörtök

A pályázat útján meghirdetett IKEA bútorok egy napon belül gazdára találtak egy iskolánál és egy közhasznú szervezetnél. Összesen 21 pályázatot nyújtottak be, amelyek közül a beérkezés időpontja és a pályázati feltételek maradéktalan teljesítése alapján végül két szervezet hasznosíthatja a bútorokat.

A nemzetközi IKEA csoport belső vizsgálata szerint egyik kínai beszállítójuktól hamis tanúsítvánnyal rendelkező, tisztázatlan, vélhetően orosz eredetű fa bútorok kerültek az áruházakba több tagállamban, köztük Magyarországon is. 

A hazai erdőtörvény EUTR szabályozása lehetővé teszi a hatóság számára, hogy a nemzetközi részleg tevékenységét is hatékonyan vizsgálhassa, illetve biztosítja az elkobzott fatermékek közérdekű célra történő hasznosítását. 

A Nébih – az áruházzal egyetértésben és annak támogatásával – megsemmisítés helyett közérdekű célra ajánlotta az elkobzott bútorokat. A forgalmazásból kivont 272 darab termékre helyi önkormányzatok, közhasznú szervezetek, továbbá egyházak, egyházi jogi személyek pályázhattak.  A két leggyorsabb, a pályázati kiírásnak maradéktalanul megfelelő pályázatot benyújtó jelentkező egyike iskolás gyerekek ellátását, a másika pedig fogyatékkal élők és pszichiátriai betegek rehabilitációját segíti elő a kiváló minőségű berendezési tárgyakkal.

A hazai IKEA támogató hozzáállását mutatja, hogy az elkobzott termékek kiosztása, a hivatal döntését követően, közvetlenül az érintett IKEA áruházakból történik majd.
 


Friss hírek

2026. február 13, péntek

Tájékoztatás az EUDR informatikai rendszer ideiglenes korlátozásáról

Az Európai Bizottság tájékoztatása szerint az erdőirtásmentes termékek forgalmazásáról szóló uniós rendelet (EUDR) végrehajtását támogató informatikai rendszer (IS) elérése és funkciói 2026. február 16-tól (hétfőtől) ideiglenesen megváltoznak.

Tovább >

2026. február 13, péntek

Fontos tudnivalók az EUTR-regisztrációval kapcsolatban

Az utóbbi időszakban megnövekedett az érdeklődés az EUTR-kötelezettségekkel kapcsolatban. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja az érintettek figyelmét az EUTR-rel kapcsolatos nyilvántartásba vételi és ügyintézési lehetőségekre.

Tovább >