null Erdészeti témájú twinning projekt Grúziában

Erdészeti témájú twinning projekt Grúziában

2017. augusztus 16, szerda

Megkezdődött az együttműködés abban az erdészeti témájú, grúz twinning projektben, amelynek megvalósítási jogát a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Erdészeti Igazgatósága a Földművelési Minisztériummal közösen nyert el.

A Földművelésügyi Minisztérium és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Erdészeti Igazgatóságával 2016. december 2-án elnyerte a GE 13 ENI EN 01 16 számú, erdőgazdálkodási  twinning projekt megvalósítási jogát (a munkát a litván Környezetvédelmi Minisztérium vezeti).

Az előkészületek megkezdődtek, a hivatalos nyitóértekezletre 2017. június 30-án került sor Tbilisziben. A rendezvényen Magyarországot Szabó Sándor nagykövet úr és Mózes Csaba junior projekt leader képviselte.

A másfél éves projekt során több mint 100 szakértői kiküldetés fog megvalósulni, melynek 40 százalékát magyar szakemberek végzik majd. A szakértői részvételt a Földművelésügyi Minisztérium, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Erdészeti Igazgatósága, az Erdészeti Tudományos Intézet, a Bükki Nemzeti Park, a Heves Megyei Kormányhivatal, a Baranya Megyei Kormányhivatal, és a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal biztosítja.

A grúz szakembereknek lehetőségük lesz két-két alkalommal Litvániába és Magyarországra látogatni, mely tanulmányutak során a tagállami országok bemutatják a hazai jó gyakorlatot az erdőgazdálkodás területén. Az első magyarországi tanulmányútra november végén kerül sor.

Kapcsolódó tartalmak
Videó

Friss hírek

2026. június 24, szerda

Csütörtöktől az egész országra kiterjedő tűzgyújtási tilalom lép életbe

A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikulai időjárás okozta fokozott tűzkockázatot mérlegelve, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának egyetértésével, 2026. június 25-től az ország egész területén tűzgyújtási tilalmat rendel el.

Tovább >

2026. június 22, hétfő

Házisertés ASP: minden minta negatív

Nem talált újabb afrikai sertéspestissel (ASP) fertőzött házisertést a június 3-ai Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei kitörés óta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. A szakemberek a védő- és megfigyelési körzetben ellenőrizték az összes házisertés-állományt. A járványkitöréshez kapcsolódóan a Nébih laboratóriuma mintegy 700 házisertésből származó mintát vizsgált, amelyek minden esetben negatív eredményt mutattak.

Tovább >