null A takarmánynövények értékesítése felhasználási módtól függetlenül felügyeleti díj köteles

A takarmánynövények értékesítése felhasználási módtól függetlenül felügyeleti díj köteles

2021. március 22, hétfő

Az elmúlt időszakban végzett ellenőrzések tapasztalatai alapján felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy a takarmányozási célból termesztett növény (repce, napraforgó, kukorica stb.) értékesítése is élelmiszerlánc-felügyeleti díj köteles tevékenység. A kötelezettség az értékesítési lánc minden szakaszában fennáll, függetlenül a forgalomba hozatal céljától, vagy a termék további felhasználási módjától.

Élelmiszerlánc-felügyeleti díjat köteles fizetni az a természetes személy, jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki (amely) élelmiszer-, takarmánytermelési célból termesztett növényt, vetőmagot, növényi terméket, illetve a vonatkozó törvény végrehajtására kiadott jogszabály szerinti szaporító és ültetési anyagot forgalomba hozza.
Ennek megfelelően a takarmánytermelési célból termesztett növény (repce, napraforgó, kukorica stb.) értékesítési árbevétele is az élelmiszerlánc-felügyeleti díj alapját képező tétel. Az előírás az értékesítési lánc minden szakaszában érvényes, függetlenül a forgalomba hozatal céljától, vagy a termék további felhasználási módjától.
Kérjük ügyfeleinket, hogy a 2021-es bevallási időszaktól kezdődően bevallásukat a fentiek figyelembevételével tegyék meg.

Kapcsolódó jogszabály: 
2008. évi XLVI. törvény 47/B § (2) b) pontja  

Friss hírek

2024. november 20, szerda

Szacharin: emeltek a biztonsági küszöbértéken

Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság nemrég kiadott tudományos jelentésében arra a következtetésre jutott, hogy a szacharin emberi fogyasztása biztonságos, ezért megemelte a megengedhető napi beviteli értéket (ADI), mely 5 helyett most már 9 mg/testtömeg kilogramm.

Tovább >

2024. november 14, csütörtök

Somogy vármegyét is elérte a madárinfluenza

Ezúttal Somogy vármegyében mutatta ki a magas patogenitású madárinfluenza vírus jelenlétét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. Emellett a fertőzéssel már érintett Jász-Nagykun-Szolnok vármegye újabb területén is azonosították a betegséget. Az érintett állományok felszámolása és a járványügyi nyomozás folyamatban van.

Tovább >