null A Nébih bemutatja: A TISZTOGATÓ

A Nébih bemutatja: A TISZTOGATÓ

2019. december 18, szerda

Ismét egy korszerű és innovatív eszközt mutat be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), melynek segítségével hatékonyabban tudja kommunikálni az élelmiszer-biztonság fontosságát a fiatalok felé. „A TISZTOGATÓ” névre keresztelt játék a Nébih virtuális valóság-szimulációja, mely Oculus Rifttel (virtuális valóság szemüveggel) játszható.

A Nébih kiemelt célja egy olyan tudástár létrehozása és változatos eszközökkel történő bemutatása, amelynek segítségével a legfiatalabbak is megismerkedhetnek az élelmiszer-biztonság alapjaival. A már megszokott játékos feladatok, bemutatók, kiadványok után most – a hivatalok között egyedülálló módón a virtuális valóság (VR) világába csempésztük bele a legfontosabb élelmiszerbiztonsági alapszabályokat.

„A TISZTOGATÓ” VR játékban egy konyhában kell megoldanunk hét élelmiszerbiztonsági hibát. Minden sikeresen elhárított vészhelyzet után munícióhoz jutunk, amivel a ránk támadó, óriás szalmonella baktériumokat „likvidálhatjuk”, így tisztítva meg a konyhát.

A játékidő 3 perc. Mivel a játékos Oculus Riftet, azaz virtuális valóság szemüveget használ, így nincs szükség kábelekre, szabadon mozoghat a 3x3 méteres térben.

A Nébih „TISZTOGATÓ” kipróbálható a VR-Parkban (Budapest, 1066 Budapest, Teréz krt. 62.). A mielőbbi bejutásban mi is igyekszünk segíteni, hiszen mától kétnapos nyereményjátékot is indítunk a Nébih élelmiszerbiztonsági kampánya, az „Ételt csak okosan” Facebook oldalán (https://www.facebook.com/eteltcsakokosan/). A feladványok helyes megfejtői között 15 db belépőt sorsolunk ki a VR-Parkba, ahol a „TISZTOGATÓ” mellett számos más virtuális valóság-szimulátor is várja az érdeklődőket.

Kalandra fel! Jó szórakozást kívánunk!

Kapcsolódó anyagok:
közlemény letölthető formában

Ízelítő a játékból Ételt csak okosan programunk oldalán: http://eteltcsakokosan.hu/2019/11/28/a-tisztogato/


Friss hírek

2026. június 22, hétfő

Házisertés ASP: minden minta negatív

Nem talált újabb afrikai sertéspestissel (ASP) fertőzött házisertést a június 3-ai Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei kitörés óta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. A szakemberek a védő- és megfigyelési körzetben ellenőrizték az összes házisertés-állományt. A járványkitöréshez kapcsolódóan a Nébih laboratóriuma mintegy 700 házisertésből származó mintát vizsgált, amelyek minden esetben negatív eredményt mutattak.

Tovább >

2026. június 21, vasárnap

Budapesten és öt új vármegyében lép életbe tűzgyújtási tilalom

A napsütéses idő és kánikula tovább szárítja a biomasszát és a napokban sem várható elegendő csapadék. Ennek okán holnaptól (június 22.) Budapesten, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyékben is érvénybe lép a tűzgyújtási tilalom. Továbbá Pest, Heves, Csongrád-Csanád, Borsod-Abaúj-Zemplén és Bács-Kiskun vármegyékben fennmarad a korlátozás.

Tovább >