null A kertészek számára is adott az elektronikus ügyintézés lehetősége

A kertészek számára is adott az elektronikus ügyintézés lehetősége

2022. január 7, péntek

A közigazgatásban a törvényi előírásoknak köszönhetően rohamosan terjed az elektronikus ügyintézés. A modernizáció azonban csak akkor lehet teljes, ha az állampolgárok és a gazdaság szereplői is részt vesznek benne. Az E-ügyintézési törvény szerint az ügyfél jogosult ügyeit elektronikus úton intézni, nyilatkozatait elektronikus úton megtenni, az erre kötelezett szerveknek pedig biztosítani kell az elektronikus iratok fogadásának technikai hátterét.

Mivel az elektronikus ügyintézés jelenleg még újszerű dolog, szeretnénk megkönnyíteni a benne való eligazodást. A cikkben egy átfogó, általános tájékoztatás után a Nébih hatáskörébe tartozó szaporítóanyag-felügyeleti ügyek elektronikus ügyintézéséhez nyújtunk segítséget, illetve tájékoztatást.

A részletes tájékoztató elérhető az alábbi linken:
https://portal.nebih.gov.hu/-/erdeklodo-kerteszeknek-az-elektronikus-ugyintezesrol


Friss hírek

2026. március 6, péntek

Minden tavaszi erdőtűz emberi mulasztás miatt keletkezik!

A hideg napok után egyre többen döntenek úgy, hogy szabadidejüket a természetben töltik, kertészkedéssel, kirándulással köszöntve a tavasz első napsugarait. Ezzel egy időben előkerülnek a bográcsok, grillsütők, nyársak is. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a figyelmet az elővigyázatosságra szabadtéri tűz használatakor, hiszen a tavaszi erdőtűzszezon éppen a hóolvadás utáni csapadékmentes időszakra esik.

Tovább >

2026. március 6, péntek

Hasznos tudnivalók a permetezési napló új adatmezőinek kitöltésével kapcsolatban

Az EU rendelet előírásainak megfelelően módosult a permetezési napló adattartalma: két új adatmezővel bővült. A változással kapcsolatban számos kérdés felmerült, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat, hogy segítséget nyújtson a naplót vezetőknek az új mezők helyes kitöltésében.

Tovább >