null Adventi desszertet vontak ki a forgalomból nem jelölt allergén tartalom miatt

Adventi desszertet vontak ki a forgalomból nem jelölt allergén tartalom miatt

2016. október 28, péntek

Nem jelölt törökmogyoró tartalom miatt saját hatáskörben kivonta a forgalomból a „dmBio adventi desszert 140 g” terméket a dm hálózat. Az érintett tétel az üzletekben már nem található meg, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) azonban elővigyázatosságból kéri, hogy a mogyorófélékre allergiások vagy érzékenyek "ellenőrizzék a megvásárolt termékeket, és ha annak minőségmegőrzési ideje, ne fogyasszák el.

Frissítés: 2016. november 8

A magyar hatóság vizsgálata feltárta, hogy a riasztásban szereplő minőségmegőrzési idejű termék nem érkezett a dm Kft.-hez.

Korábban írtuk:

A NÉBIH a dm vállalkozástól, valamint RASFF bejelentés útján is értesült arról, hogy egy másik adventi termék – bio tönkölycsillag – került a csomagolásba, ami allergén anyagot tartalmaz, és ez a jelölésen nem szerepel. A problémára vállalati önellenőrzés során derült fény.

A termékvisszahívás kizárólag a 02.02.2017. minőségmegőrzési idővel ellátott termékeket érinti.

A dm Kft. az érintett tételt már kivonta a forgalomból. A NÉBIH azonban elővigyázatosságból felhívja a mogyorófélékre allergiások vagy érzékenyek figyelmét, hogy amennyiben korábban vásároltak a fenti lejárati idejű termékből, azt ne fogyasszák el. A dm vállalkozás közleménye szerint a termék visszavihető a vásárlás helyére, ahol visszatérítik a vételárát.

A termékvisszahívás folyamatát a NÉBIH ellenőrzi.

Az allergénekről

Allergénnek nevezünk minden olyan terméket és anyagot, amely szervezetünkben allergiás reakciót válthat ki. Az allergiás reakció, az immunrendszer nem megfelelő válasza, mely során szervezetünkre egyébként veszélyt nem jelentő anyag ellen védekezik. Az eladásra kerülő előrecsomagolt élelmiszereken többek között kötelező feltüntetni a bennük található allergéneket, köztük a dióféléket is.

Dió és mogyoróallergia esetén kerülendő az összes dióféle (dió, paradió, pekándió, kesudió). Panaszt okozhat a földimogyoró, a törökmogyoró, a pisztácia, a fenyőmag, a mandula és a napraforgómag is, mivel az olajosmagvak és a diófélék fehérjéit nézve nagymértékű hasonlóságot fedezhetünk fel.

A termék magyarországi forgalmazójának sajtóközleménye az alábbi linken érhető el.

Élelmiszer- és Takarmánybiztonsági Igazgatóság

Kapcsolódó anyagok:
közlemény letölthető formában



Friss hírek

2025. május 1, csütörtök

Felhívás az állattartókhoz: továbbra is kiemelten fontos a járványügyi előírások betartása!

A ragadós száj- és körömfájás (RSZKF) kapcsán elrendelt hatósági intézkedések továbbra is érvényben vannak. Bár a rábapordányi eset óta nem igazoltunk új fertőzést, a vírus rendkívüli ragályossága és hosszú lappangási ideje miatt továbbra is elengedhetetlen, hogy minden állattartó maradéktalanul betartsa az érvényes járványvédelmi előírásokat és óvintézkedéseket.

Tovább >

2025. április 30, szerda

Lezárult a Nébih által koordinált tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés

Véget ért az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés időszaka, amely a húsvéthoz köthető gasztronómiai hagyományokat figyelembe véve, az ünnepi időszakban leginkább keresett élelmiszerek előállítására fókuszálva – március 24. és április 18. között zajlott. A vizsgálatokat a területi élelmiszerlánc-felügyeleti szervek hatósági ellenőrei végezték a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) irányításával. A tavaszi akció során közel 2 tonnányi élelmiszertételt vont ki a hatóság a forgalomból, és összesen 5 millió forint bírság kiszabására kerül sor.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)