null Zöldségtisztítók működését kellett felfüggeszteni

Zöldségtisztítók működését kellett felfüggeszteni

2015. október 8, csütörtök

Azonnali hatállyal felfüggesztette két zöldségtisztító üzem működését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). A szeptemberi ellenőrzések során a Kiemelt Ügyek Igazgatóságának szakemberei számos élelmiszer-biztonsági, élelmiszerhigiéniai hiányosságot tártak fel. A nyomokövethetőségi előírásokat is több esetben megsértették az ellenőrzött egységek. Az eljárás során 11 tonna alapanyagot kellett megsemmisíteni. A jogsértő cégek többszázezres bírságra számíthatnak.

Egy budapesti telephelyen működött az a két üzem, amely zöldség tisztító, daraboló, konyhakész zöldségcsomagokat előállításával foglalkozott. Az egységekben élelmiszer előállításhoz alkalmatlan körülmények között dolgozták fel az alapanyagokat. Azok eredetét nem tudták igazolni, és a gyártás során sem teljesültek a nyomonkövethetőség alapjai. Az egyik üzemben ezen felül a dolgozók egészségügyi alkalmasságát sem dokumentálták.

Mindkét egység elhanyagolt, takarítatlan állapotban volt. A kézmosók nem voltak használhatóak. Az alapanyagot nem különítették el sem a készárutól, sem a gyártás során keletkezett hulladéktól. Összesen 39 tételt, több mint 11 tonna mennyiségű alapanyagot kellett megsemmisíteni.

A hiányosságok pótlásáig, illetve az egységek alapos takarításáig, fertőtlenítéséig a hivatal azonnali hatállyal felfüggesztette az üzemek működését. Mindkét cég többszázezer forintos bírságra számíthat.

 

Az ellenőrzés közben feltárt hibákat, hiányosságokat bemutató videó a cikkben leírtak vizuális bemutatására szolgál, többletinformációt nem tartalmaz.

Kapcsolódó anyagok:
közlemény letölthető formában
képek tömörítve

 



Friss hírek

2024. november 4, hétfő

Kertészeti szaporítóanyagok a fókuszban: Nébih ellenőrzés három helyszínen

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a vármegyei kormányhivatalok és a NAV szakemberei Győr, Újfehértó és Iregszemcse településeken tartottak őszi szaporítóanyag ellenőrzést október 20-án és 21-én. Az ellenőrzések célja most is az illegális szaporítóanyag-kereskedelem felderítése és a helyes piaci magatartásra való felhívás volt. A vizsgálatok számos hiányosságra rávilágítottak, ezért a hatóságok több esetben zárolták vagy megsemmisítették a problémás termékeket.

Tovább >

2024. október 29, kedd

Január 1-jétől egyes dióféléknél és szárított gyümölcsöknél is fel kell tüntetni a származási országot

Bizonyos diófélék és szárított gyümölcsök esetében is kötelező lesz 2025. január 1-jétől a származási országot jelölni. A már legyártott, de az új előírásoknak nem megfelelő csomagolóanyagok ez év végéig még felhasználhatóak, az érintett termékek a lejárati idejükig forgalomban maradhatnak.

Tovább >