Vessünk füvet!
Fűvetésünket érdemes a szeptember 1-től október végéig tartó időszakra időzíteni, mert a mérsékelt nappali felmelegedés, a gyakoribb esőzés és a harmatképződés segít a minél eredményesebb munkában.
A boltokban kapható fűmagkeverékekből az igényeknek megfelelőt válasszunk (árnyéktűrő, szárazságtűrő, taposás tűrő). A talaj előkészítésére nagy hangsúlyt kell fektetni, mert ez befolyásolja majd legjobban füvünk szépségét. Gyomos területen - a vetést legalább két héttel megelőzően - glifozát hatóanyagú gyomirtószerekkel (pl.: Glialka) távolítsuk el a gyomokat.
Vetés előtt legalább 10-15 cm mélyen, ásással vagy rotációs kapával műveljük meg a talajt. Egyidejűleg gondoskodjunk szervestrágya, valamint nitrogén és foszfor tartalmú műtrágya beviteléről. Ez a trágyaadag fogja biztosítani a növényeknek a kezdeti fejlődéshez szükséges tápanyagokat. Ha lejt a terület, egyenletes lejtést alakítsunk ki. Szükség esetén talicskával hordjuk át a földet azokra a helyekre, ahol kevés van, majd a kisebb-nagyobb mélyedéseket gereblyével simítsuk el. A vetéshez a területnek asztalsimaságúnak kell lennie. Ezért a nagy erőkifejtést igénylő munkáért bőven kárpótol majd minket a szemet gyönyörködtetően sík pázsitunk.
A ház- és kerítéslábazathoz, valamint a virágágyak lezárására helyezzünk el legalább 10 cm széles vízszintes szegélyt (fagyálló téglát vagy kőlapot, betont), hogy a szegélyek kézi nyírását elkerülhessük. Amikor a talajszintet a szegélyekhez beállítjuk, ügyeljünk arra, hogy a tömörített talajszint legfeljebb 1-2 cm-rel legyen lejjebb a szegélyeknél. Ha készen vagyunk a talaj előkészítésével, jöhet a vetés. Egy négyzetméterre 30-50 g fűmag szükséges. A fűmagot nagyon egyenletesen vessük el. Az egyenetlen, ritkás vetésben a gyommagvak hamarabb kicsíráznak, a túl sűrű vetés pedig akadályozza a fűmagból kikelt egyedek fejlődését, és különböző gombabetegségek léphetnek fel. A kiszórt fűmagot a talaj felső 1-0,5 cm-es rétegébe gereblyével, egyenletesen be kell dolgozni.
A fűmagvak csírázásához fény és oxigén szükséges, ezért a mélyebb vetés nem ajánlott. Az sem jó azonban, ha a fűmagot nem dolgozzuk be a talajba, mert ilyenkor a már csírázó mag könnyen kiszárad. Vetés után a területet hengerezzük, vagy egy lapáttal lelapogatjuk, ezzel a földet a fűmaghoz tömörítjük. Vetés után a területet 3-4 hétig folyamatosan nedvesen kell tartani. Kerüljük a túlöntözést!
Ügyeljünk arra, hogy öntözéskor a magvakat a víz ne mossa el. Az első nyírást a fű 8-10 cm-es magasságánál végezzük, ekkor 4-5 cm-re nyírjuk vissza. A nyírás elősegíti a bokrosodást, így a fű erősebb lesz, és könnyebben átvészeli a telet. A fű további gondozásának a lényege a rendszeres öntözés, a 4-5 naponkénti nyírás és az időnkénti tápanyag-utánpótlás. A széles levelű gyomokat rendszeresen el kell távolítani, ha szép gyepet akarunk.