null Május 31-ig nyújthatják be az érintettek az idei felügyeleti díj bevallásukat

Május 31-ig nyújthatják be az érintettek az idei felügyeleti díj bevallásukat

2023. május 3, szerda

Az e célt szolgáló elektronikus felületen már teljesíthetik a hazai élelmiszerlánc-szereplők a 2023. évi felügyeleti díj bevallásukat. A bevallás teljesítésének határideje - minden kötelezett esetében - 2023. május 31.

A bevallási felület a Nébih Ügyfélprofil Rendszerében (a Felügyeleti díj menüpontban) érhető el. Vállalkozások esetében a bevallást a cég önálló képviseletére jogosult személy vagy meghatalmazott nyújthatja be. 

A befizetéshez szükséges pénzügyi bizonylatokat az érintettek - a fenti határidőt követően - a bevallási felületen érhetik majd el. A megállapított felügyeleti díj a kiépített központi elektronikus fizetési és elszámolási rendszer (EFER) révén online is kiegyenlíthető lesz. (https://upr.nebih.gov.hu/ng/ugyintezes/egyenleg)

Az első részlet befizetési határideje 2023. július 31., a második részleté pedig 2024. január 31.

A díjat a 10032000-00289782-30006016 számú célszámlára kell utalni.

A felügyeleti díjjal kapcsolatban hasznos információkat olvashatnak a Nébih portálon

További kérdés esetén, forduljanak a Nébih Ügyfélszolgálatához a 06/1/336-9024 telefonszámon, vagy a felugyeletidij@nebih.gov.hu email címen.
 


Friss hírek

2023. szeptember 29, péntek

Illegális baromfiállományt számolt fel a hatóság

Egy Bács-Kiskun vármegyei állattartó telepen illegális állattartás gyanúja miatt tartott ellenőrzést az illetékes kormányhivatal. Az állategészségügyi szakemberek az ismeretlen származású és egészségügyi státuszú állományt felszámolták, továbbá a hatóság járványügyi szabályszegés miatt feljelentést tesz.

Tovább >

2023. szeptember 27, szerda

Újabb lépés a fenntarthatóság felé: a magyar háztartások egyre kevesebb élelmiszert pazarolnak

Fejenként 24 kg élelmiszert pazarolunk el évente a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) negyedik alkalommal elvégzett hulladékfelmérése szerint. A rekord számú, több mint 500 háztartás részvételével lezajlott mérés eredményei azt mutatják, leggyakrabban továbbra is az ételmaradékok, a zöldségek és a gyümölcsök, valamint a pékáruk kerülnek feleslegesen a szemétbe. A legfrissebb adatok alapján a magyar háztartások újabb jelentős lépést tettek a fenntarthatóság felé, ugyanis 2016 óta 27%-kal csökkent az élelmiszerpazarlás.

Tovább >