null Állatgyógyászati Termékek Igazgatóságának minőségpolitikája

Állatgyógyászati Termékek Igazgatóságának minőségpolitikája

Állatgyógyászati Termékek Igazgatósága legfőbb célja, hogy az állatgyógyászati termékek engedélyezési és ellenőrzési eljárásaiban magas színvonalú szakmai tevékenységet valósítson meg a vonatkozó jogszabályok és előírások maradéktalan betartása és alkalmazása mellett.

Az Igazgatóság tevékenységének legfőbb célja az állatgyógyászati készítmények megfelelő minőségének, az állatra, az alkalmazó emberre, az állati eredetű élelmiszer fogyasztójára és a környezetre való ártalmatlanságának biztosítása.
Az ÁTI célkitűzéseinek megvalósítása érdekében az MSZ EN ISO 9001 szabványnak megfelelő minőségirányítási rendszert vezetett be és működtet, melyet MSZ EN ISO 9004 szabvány útmutatásai és az EMA (European Medicines Agency) minőségügyi irányelvei alapján folyamatosan továbbfejleszt.
Az Igazgatósággal szoros együttműködésben dolgozó ÉLI ÁKEL laboratóriumai tagjai az EU Hivatalos Gyógyszer Ellenőrző Laboratóriumok Hálózatának (European Network of Official Medicine Control Laboratories; OMCL). A laboratóriumok vizsgáló tevékenységüket az MSZ EN ISO/IEC 17025 szabvány követelményeinek és az Európa Tanács Európai Gyógyszerminőségi Igazgatóság (European Directorate for the Quality of Medicines & HealthCare; EDQM) szakmai és minőségügyi irányelveinek megfelelően végzik. A laboratóriumok az EDQM által tanúsított és a Nemzeti Akkreditáló Testület által akkreditált vizsgáló laboratóriumok.


Friss hírek

2024. november 21, csütörtök

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.11.21.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. november 11, hétfő

ITNET részjelentéssel kapcsolatos információk az öko tanúsító szervezetek részére

Az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről1 szóló 2008. évi XLVI. törvény 47/A. § szerint az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia végrehajtása érdekében integrált többéves nemzeti ellenőrzési tervet (továbbiakban: ITNET) kell készíteni, melyet az országos főállatorvos ad ki és irányítja annak végrehajtását. Az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia és az ITNET kialakítása is az élelmiszerlánc szereplőinek – így az ökológiai gazdálkodást ellenőrző és tanúsító szervezeteknek (továbbiakban: tanúsító szervezetek) – bevonásával valósul meg.

Tovább >