null A héten lejár az élelmiszerlánc-felügyeleti díj fizetési határideje

A héten lejár az élelmiszerlánc-felügyeleti díj fizetési határideje

2022. július 26, kedd

2022. július 31-ig kell befizetnie minden érintettnek a 2022-es élelmiszerlánc-felügyeleti díj első részletét. A kötelezettség az idei évtől már online is teljesíthető a hivatal ügyfélprofil rendszerében (ÜPR).

Az élelmiszerlánc-felügyeleti díj első részletét a Nébih 10032000-00289782-30006016 számú elkülönített fizetési számlájára kell utalni, a közleményben az adószám/azonosító jel, valamint a bizonylatazonosító feltüntetésével. Utóbbi adat a fizetési értesítőn szerepel, mely elérhető és letölthető a bevallási felületről.

Az érintettek az idei évtől akár már online is kiegyenlíthetik a díjat. A szolgáltatás a Nébih ÜPR-ből indítható (https://upr.nebih.gov.hu/ng/ugyintezes/egyenleg).

A felügyeleti díjjal és a befizetéssel kapcsolatos további részletek elérhetők a https://portal.nebih.gov.hu/felugyeleti-dij oldalon. Kérdés esetén pedig a hivatal ügyfélszolgálata a 06-1/336-9024-es telefonszámon, valamint a felugyeletidij@nebih.gov.hu e-mail címen áll az érdeklődők rendelkezésére.


Friss hírek

2025. június 17, kedd

Elkészült az EU Riasztási és Együttműködési Hálózatának 2024-es összefoglalója

Az Európai Unió Riasztási és Együttműködési Hálózata (ACN) 2024-ben 9400-nál is több bejelentést rögzített élelmiszerbiztonsági, állat- és növényegészségügyi témákban. A legtöbb ügy a RASFF rendszeren keresztül érkezett, melyek többsége az élelmiszerbiztonságot érintette. Az ACN hálózat célja, hogy a tagállamok között biztosítsa a gyors és hatékony együttműködést, ezáltal segítve a fogyasztók biztonságát fenyegető problémák mihamarabbi kezelését.

Tovább >

2025. június 17, kedd

EU Riasztási és Együttműködési Hálózat – 2024-es évösszefoglaló

A Riasztási és Együttműködési Hálózat (ACN) 2024-es évre vonatkozó beszámolója alapján a tavalyi évben több mint 9400 bejelentést rögzítettek a tagállamok. Változatlanul a RASFF rendszer értesítéseinek száma a legmagasabb. A 2024-ben közzétett mintegy 5300 élelmiszerbiztonsági bejelentés 91%-a kötődött élelmiszerekhez. A Magyarországot is érintő 309 RASFF-ügy nagy része baromfihúshoz és abból készült termékekhez, zöldségekhez és gyümölcsökhöz, valamint gabonatermékekhez és pékárukhoz kapcsolódott. 38 esetben volt kifogás hazai gyártású termékkel szemben, a magyar hatóságok pedig kockázatos élelmiszerek kapcsán 63 ügyet indítottak. Az Európai Bizottság a tavalyi évben két új riasztási rendszerrel bővítette a hálózatot: lehetőség nyílt a kedvtelésből tartott állatokat érintő szabálytalanságok, valamint a gazdasági haszonállatok jóllétéhez kapcsolódó ügyek bejelentésére is. A kedvtelésből tartott állatok ügyében Magyarországot 2024-ben 24 ügy érintette, a haszonállatok kapcsán hazánkat érintően mindössze 1 jelzés érkezett.

Tovább >