null Módosult a tűzifavásárlói tájékoztató

Módosult a tűzifavásárlói tájékoztató

2016. július 27, szerda

Fogyasztó részére történő tűzifa-értékesítés esetén 2016. július 1-jétől a szállítójegyhez vásárlói tájékoztatót szükséges mellékelni. A kötelezettséget a faanyag kereskedelmi lánc felügyeletével kapcsolatos bejelentés, nyilvántartás és ellenőrzés részletes szabályairól szóló rendelet írja elő. 

A tájékoztató átadása minden, fogyasztó részére történő tűzifaeladás esetén kötelező, a Tűzifa vásárlói tájékoztató (szállítójegyhez mellékelendő) letölthető innen.

A erdészeti hatóság a tűzifavásárlói tájékoztató néhány részletét a szakmai szervezetekkel történő egyeztetések során pontosította. A módosított tájékoztatóban a vékony és vastag tűzifa fogalma, a hozzájuk kötődő jellemzők még inkább elkülönítve jelennek meg. A rakat és a térfogat összefüggéseivel kapcsolatban jelzett értékek a befoglaló méretek megállapításához nyújtanak segítséget. A térfogatmérések kapcsán a pontosított tájékoztató kiemeli, hogy abban az esetben, ha a tűzifát 1 méternél hosszabb ág- és törzsdarabok formájában vásárolják meg, a térfogat megállapításához szakember közreműködése ajánlott.

A tűzifavásárlói tájékoztató a vevők könnyebb eligazodását segíti a tűzifavásárlások során, annak érdekében, hogy a vásárlók a kifizetett mennyiségű és a lehető legjobb minőségű tüzelőhöz jussanak. A jó minőségű tűzifa használata nemcsak a gazdaságosság, de a környezeti hatások szempontjából is kiemelten fontos, a tüzelőberendezések helyes és biztonságos használata mellett. 


Friss hírek

2024. november 21, csütörtök

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.11.21.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. november 11, hétfő

ITNET részjelentéssel kapcsolatos információk az öko tanúsító szervezetek részére

Az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről1 szóló 2008. évi XLVI. törvény 47/A. § szerint az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia végrehajtása érdekében integrált többéves nemzeti ellenőrzési tervet (továbbiakban: ITNET) kell készíteni, melyet az országos főállatorvos ad ki és irányítja annak végrehajtását. Az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia és az ITNET kialakítása is az élelmiszerlánc szereplőinek – így az ökológiai gazdálkodást ellenőrző és tanúsító szervezeteknek (továbbiakban: tanúsító szervezetek) – bevonásával valósul meg.

Tovább >