null Fejér vármegye - 141. számú vizsgálat - Római Városrészi óvodai konyha - Dunaújváros

Fejér vármegye - 141. számú vizsgálat - Római Városrészi óvodai konyha - Dunaújváros

Fejér vármegye - 141. számú vizsgálat - Római Városrészi óvodai konyha - Dunaújváros

141. számú vizsgálat

A mintavétel helye:
Római Városrészi óvodai konyha
(2400 Dunaújváros, Pajtás utca 2.)

A menü minősítése:

ÁTLAG ALATTI 10,2

Menü: Húsleves, Főtt sertéscomb+gyümölcsmártás+pirított dara (mártás mellé)
Mintavétel ideje: 2022.05.16.

Korosztály: 3-6 éves

Mintavételi alap : 142 adag

A főzőkonyha üzemeltetőjének neve, címe:
ZALAGAST Kereskedelmi és Vendéglátó Kft.
(1119 Budapest, Fehérvári út 85.)

Részletes érzékszervi minősítés:

Húsleves (363,3 g /adag)

Külső megjelenés: Az alaplé aranysárga színű, opálos, kissé zavaros, tetején sárgás színű zsiradékcseppek kellő arányban és mennyiségben. Néhány fekete fűszerszemcsét és zöldfűszer darabkát tartalmaz. Az alaplében látható zöldségek jól beazonosíthatóak, színük megfelelően élénk. Néhány nem jól tisztított, elszíneződött darabot tartalmaz. A felhasznált sárgarépa teljesen különböző méretű és formájú: karika, kocka, hullámos karika és hullámos hasáb is látható a levesben. A többi zöldség mérete a répához képest lényegesen kisebb, ezek a darabok szétfőttek, töröttek, szétmállóak. A leves jelentős mennyiségű zöldségtörmeléket tartalmaz. A levesbetét halványsárga színű, egyenetlen méretű cérnametélt.
Állomány: Az alaplé hígan folyó, a nagyobb zöldségek egyenletesen átfőttek, a kisebb darabok túlfőttek, szétesőek, szérmállóak. Az alaplé jelentős mennyiségű zöldségtörmeléket tartalmaz. A tészta kissé szétfőtt, elázott.
Illat: Jellegtelen, üres illatú. Az étel elnevezése és a bírált étel illata nincs összhangban.
Íz: Jellegtelen, üres ízű. Az étel elnevezése és a bírált étel íze nincs összhangban.

 

 

Főtt sertéscomb+gyümölcsmártás+pirított dara (mártás mellé) (45 g + 68,3 g + 353,3 g /adag)

Külső megjelenés: 1 db jellmező alakú, szabályos, egyenletes vastagságú szürkés- drapp színű szelet hús. Felülete főtt húsra jellemző, felső felén zsíros, metszéslapján inas részek látszanak. A köret sárgásbarna színű pirított búzadara, mely kissé alulpirított. Enyhén összeálló, és különböző méretű csomókat tartalmaz. A mártás a jellegzetesnél hígabb, barnás- rózsaszín színű. A sűrítés nem egynemű, kisebb csomókat és pehelyszerű csapadékot tartalmaz. A gyümölcsök különböző méretűek, némelyik elszíneződött, tépett, széteső. Az összetevők aránya nem megfelelő: a mártás mennyisége aránytalanul sok a hús és a dara mennyiségéhez képest.
Állomány: A hús kemény, rágós- inas és zsíros részeket tartalmaz. A búzadara kissé túlnedvesített és alulpirított, összeálló, különböző méretű csomókat tartalmaz. A mártás a jellegzetesnél hígabb, a sűrítés nem egynemű, különböző méretű csomókat és pehelyszerű csapadékot tartalmaz. A gyümölcsök szétfőttek, szétesőek, tépettek.
Illat: A hús natúr, kissé jellegtelen illata és a búzadara gabona illata alig érezhető a mártás jellegzetes, de kissé üres illata mellett. A felhasznált fűszerek illata nem megfelelően érvényesül. Az étel elnevezése és a bírált étel illata nincs összhangban.
Íz: A hús jellegtelen, üres ízű, a só ízfokozó hatása nem megfelelően érvényesül. A pirított dara jellegzetes, natúr gabona ízű. A mártás jellegeztes, de üres ízű, a felhasznált fűszerek íze nem megfefelő intenzitású. Az étel elnevezése és a bírált étel íze nincs összhangban.


Friss hírek

2024. november 21, csütörtök

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.11.21.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. november 11, hétfő

ITNET részjelentéssel kapcsolatos információk az öko tanúsító szervezetek részére

Az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről1 szóló 2008. évi XLVI. törvény 47/A. § szerint az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia végrehajtása érdekében integrált többéves nemzeti ellenőrzési tervet (továbbiakban: ITNET) kell készíteni, melyet az országos főállatorvos ad ki és irányítja annak végrehajtását. Az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia és az ITNET kialakítása is az élelmiszerlánc szereplőinek – így az ökológiai gazdálkodást ellenőrző és tanúsító szervezeteknek (továbbiakban: tanúsító szervezetek) – bevonásával valósul meg.

Tovább >