null Vetőmag szaporítás szántóföldi ellenőrzésének módszertana

Vetőmag szaporítás szántóföldi ellenőrzésének módszertana

2016. szeptember 23, péntek

A vetőmag szaporítások szántóföldi minősítése a Nébih által meghatározott egységes metodika ajánlása alapján kell elvégezni. Vetőmag szaporítások szántóföldi minősítését csak a Nébih és a megyei kormányhivatalok illetékes vetőmag-szaporítási felügyelői végezhetnek. Ezen túlmenően a zöldség fajok vetőmagjának Standard szaporítási fokú szaporítása esetén a Nébih által nyilvántartott Standard vetőmag szaporítók is végezhetnek szántóföldi minősítést.

A Magyarországon szaporított vetőmag tételek nemzetközi elismeréséhez szükséges, hogy a jogszabályi lapokon nyugvó, szakmai szempontok mentén a Nébih által megfogalmazott Szántóföldi Ellenőrzési Szabályzat érvényesüljön.

A Szabályzatot a vonatkozó 48/2004. (IV. 21.) FVM és 50/2004. (IV. 22.) FVM rendeletek alapján készült, amiket esetleges változás esetén is irányadónak kell tekinteni. A mindenkor hatályos határértékek a jogszabályokban vannak rögzítve.

A szántóföldi ellenőrzések megsegítésére készített a Nébih vizsgálati munkalapokat, amin nyomon lehet követni a szaporító-táblák állapotát a szántóföldi minősítés során. 

Letölthető anyagok:
Szántóföldi Ellenőrzési Szabályzat
Függelékek

A rendeletek hatályos változatát a https://njt.hu/ oldalon olvashatják.


Friss hírek

2024. november 21, csütörtök

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.11.21.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. november 11, hétfő

ITNET részjelentéssel kapcsolatos információk az öko tanúsító szervezetek részére

Az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről1 szóló 2008. évi XLVI. törvény 47/A. § szerint az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia végrehajtása érdekében integrált többéves nemzeti ellenőrzési tervet (továbbiakban: ITNET) kell készíteni, melyet az országos főállatorvos ad ki és irányítja annak végrehajtását. Az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia és az ITNET kialakítása is az élelmiszerlánc szereplőinek – így az ökológiai gazdálkodást ellenőrző és tanúsító szervezeteknek (továbbiakban: tanúsító szervezetek) – bevonásával valósul meg.

Tovább >