null Türelmi idő a szakirányítók számára a kötelező adatszolgáltatásra!

Türelmi idő a szakirányítók számára a kötelező adatszolgáltatásra!

2016. február 24, szerda

Március elejétől elérhetővé válik a NÉBIH feltöltő felülete, ahol a szakirányítók saját fiókjukba belépve tudják majd a megállapodások adatait rögzíteni és módosítani, valamint valamennyi szerződésüket áttekinteni. A rendszer indulásáig – így jelenleg is – a szerződések adatait az alábbi excel táblázat kitöltésével és a szakiranyito@nebih.gov.hu e-mail címre történő beküldésével tudnak eleget tenni kötelezettségüknek.

Mint ismert, a növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010 (IV. 23.) FVM rendelet alapján a szakirányító növényorvosi vényt kizárólag olyan személy részére állíthat ki, akivel a növényvédelmi szolgáltatás nyújtására irányuló írásbeli szerződést kötött. A szerződés megkötését, módosítását, illetve megszűnését 15 napon belül a szakirányítónak be kell jelentenie a NÉBIH felé.

Az elektronikus feltöltő felület március elején indul. Addig is a szakirányítók a fentiekben írt módon tehetnek eleget kötelezettségüknek. Fontos azonban, hogy a rendszer aktiválását követően az e-mail-ben beküldött adatokat nem áll módunkban elfogadni.

Szeretnénk felhívni a szakirányítók figyelmet arra, hogy a hatóság 2016. május 31-ig türelmi időt biztosít az adatok feltöltésére. Az átmeneti időszak azonban a szerződéskötések megkötését nem érinti, azoknak minden esetben meg kell történniük a még a növényorvosi vény kiállítását megelőzően!

További információt cikkünkben és a gyakran ismételt kérdésekben talál.

 

NÉBIH


Friss hírek

2024. november 21, csütörtök

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.11.21.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. november 11, hétfő

ITNET részjelentéssel kapcsolatos információk az öko tanúsító szervezetek részére

Az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről1 szóló 2008. évi XLVI. törvény 47/A. § szerint az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia végrehajtása érdekében integrált többéves nemzeti ellenőrzési tervet (továbbiakban: ITNET) kell készíteni, melyet az országos főállatorvos ad ki és irányítja annak végrehajtását. Az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia és az ITNET kialakítása is az élelmiszerlánc szereplőinek – így az ökológiai gazdálkodást ellenőrző és tanúsító szervezeteknek (továbbiakban: tanúsító szervezetek) – bevonásával valósul meg.

Tovább >