null Növényvédő szer engedély visszavonása és módosítása

Növényvédő szer engedély visszavonása és módosítása

Az engedélyt az engedély tulajdonosának kérelmére vissza lehet vonni vagy módosítani lehet. A módosítási kérelem tartalmára ugyanaz vonatkozik, mint az engedélykérelemre, a kérelemhez be kell nyújtani a módosításhoz szükséges összes releváns adatot. Az engedély visszavonása és módosítása történhet a tagországok kezdeményezésére hivatalból, vagy az engedélyes kérelmére

Az importálandó szert a referenciatermékekkel azonosnak kell tekinteni, ha

  • azokat ugyanazon vállalat vagy társult vállalkozás gyártotta,
  • vagy engedély alapján gyártották azonos gyártási eljárásnak megfelelően,
  • azonosak a hatóanyagok, ellenanyagok és kölcsönhatás-fokozók specifikációját és tartalmát, valamint az összetétel típusát tekintve.

Azt a növényvédő szert, amelynek tekintetében párhuzamos forgalmazási engedélyt adtak ki, csak a referenciatermék engedélyében foglalt rendelkezésekkel összhangban lehet forgalomba hozni és felhasználni.

A párhuzamos forgalmazási engedély a referenciatermék engedélyének lejártáig érvényes. Amennyiben a referenciatermékre vonatkozó engedély jogosultja az engedély visszavonását kérelmezi, és a forgalomba hozatal követelményei továbbra is teljesülnek, a párhuzamos forgalmazási engedély a referenciatermék engedélyének rendes lejárati idejéig érvényben marad.

További követelményeket kell meghatározni azokban az esetekben, amikor olyan növényvédő szerre vonatkozik a kérelem, amelyre már megadták a párhuzamos forgalmazási engedélyt, vagy ha a kérelem a növényvédő szer személyes felhasználására irányul.

Kapcsolódó anyag
Növényvédő szerek engedélyezése Magyarországon és az Európai Unióban


Friss hírek

2024. november 11, hétfő

ITNET részjelentéssel kapcsolatos információk az öko tanúsító szervezetek részére

Az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről1 szóló 2008. évi XLVI. törvény 47/A. § szerint az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia végrehajtása érdekében integrált többéves nemzeti ellenőrzési tervet (továbbiakban: ITNET) kell készíteni, melyet az országos főállatorvos ad ki és irányítja annak végrehajtását. Az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia és az ITNET kialakítása is az élelmiszerlánc szereplőinek – így az ökológiai gazdálkodást ellenőrző és tanúsító szervezeteknek (továbbiakban: tanúsító szervezetek) – bevonásával valósul meg.

Tovább >

2024. november 5, kedd

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye - 97. számú vizsgálat - Báthory István Katolikus Általános Iskola, Gimnázium Főzőkonyha - Nyírbátor

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye - 97. számú vizsgálat - Báthory István Katolikus Általános Iskola, Gimnázium Főzőkonyha - Nyírbátor

Tovább >