null Levágott birka-, ló-, szürkemarha-fejek az illegális bőrfeldolgozó telepen

Levágott birka-, ló-, szürkemarha-fejek az illegális bőrfeldolgozó telepen

2015. február 9, hétfő

Egy Bács-Kiskun megyei, állati bőröket feldolgozó és tároló üzemben ellenőriztek a NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatóságának (KÜI) szakemberei az elmúlt héten. Az engedély nélkül üzemelő telepen mintegy 40 tonna állati mellékterméket kellett megsemmisíttetni.

Az üzem két épületében több mint két száz raklapon sorakoztak a lesózott birkabőrök, a szabadban fóliával letakarva álltak a lenyúzott szarvasmarha- és lóbőrök. Az udvaron szemgolyó nélküli lófejeket és hatalmas zsákokban ipari sót találtak az ellenőrök. Az épületben román fülszámos birkafejek, belsőségek hevertek a padozaton.

A mintegy 40 tonna állati mellékterméket a KÜI szakemberei azonnal lefoglalták és megsemmisítésre utalták. Az eljárás folyamatban van, az ügyben milliós nagyságrendű bírság várható.

2015-ben a NÉBIH KÜI szakemberei több melléktermék feldolgozó üzemet is ellenőriztek. Ennek során egy hónap alatt három ügyben mintegy 70 tonna illegális terméket foglaltak le. Az ágazatban további fokozott ellenőrzés várható.

 

 

Letölthető anyagok
                 Képek tömörítve



Friss hírek

2025. január 23, csütörtök

Január 31. az élelmiszerlánc-felügyeleti díj befizetésének határideje

A Nébih tájékoztatja az érintetteket, hogy a 2024. évi bevalláshoz kapcsolódó felügyeleti díj második részletének fizetési határideje minden kötelezett számára 2025. január 31. napja. Az ügyintézés online, a hivatal ügyfélprofil rendszerében (ÜPR) is elvégezhető.

Tovább >

2025. január 21, kedd

Csak szigorú feltételekkel indulhat a baromfitartó gazdaságok madárinfluenza járványt követő be- és újratelepítése

A hatóság a 2024 októbere óta tartó madárinfluenza járvány okán elrendelt korlátozásokat hamarosan feloldja az egész ország területén. Ezt követően a baromfitartó telepeket újra be lehet telepíteni. Fontos azonban szem előtt tartani, hogy a madárinfluenza vírusa még mindig jelen van hazánkban! Ezt igazolja az állategészségügyi hatóság által (vadmadarakból folyamatosan) végzett, felügyeleti programban talált pozitív esetek magas száma. A tartó/tulajdonos által igényelt betelepítési engedély kiadását minden esetben hatósági helyszíni ellenőrzés fogja megelőzni. Egy újabb, a tavaly őszihez hasonló, jelentős járványhullám elkerülése érdekében a betelepítések kizárólag szigorú feltételek mellett történhetnek!

Tovább >