null Kanadai eredetű étrendkiegészítőt vontak ki a forgalomból

Kanadai eredetű étrendkiegészítőt vontak ki a forgalomból

2016. október 18, kedd

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) az EU élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén (RASFF) értesült arról, hogy a Fitfoods Port Coquitlam előállító termékét nem engedélyezett összetevő hordenin és fenetilamin származék miatt vonták ki a forgalomból az Európai Unió több tagállamában.

A Mutant Stimutant márkajelzéssel ellátott étrendkiegészítőt zsírégetést serkentő élelmiszerként/készítményként értékesítik a hagyományos kereskedelemi egységek mellett, az online felületeken, webáruházakban is.

 

A termék pontos adatai:

Terméknév: Mutant Stimutant

Minőségmegőrzési idő: 31/08/2017

Kiszerelés: 90 db kapszula/doboz

 

A központi idegrendszerre ható gyógyszerek szedése mellett a fenti anyagok fogyasztása különösen veszélyes lehet, mivel egymás hatását felerősítve súlyos mellékhatásokat (szédülést, szívritmuszavart, fejfájást, hányingert, alvászavarokat, szorongást) okozhatnak.

A NÉBIH felhívja a vásárlók figyelmét, hogy aki rendelkezik a termékből az ne fogyasszon belőle, illetve hagyjon fel a fogyasztásával a nem engedélyezett összetevők az emberi szervezetre gyakorolt bizonytalan élettani hatását követő tartós egészségkárosodás elkerülése érdekében.

 

Az online értékesítésről bővebben az alábbi linken olvashat:
Mire figyeljünk, ha internetről rendelünk élelmiszert?


Friss hírek

2025. április 20, vasárnap

Új elemekkel bővült a kereskedelmi célú álltartó telepekre belépők kötelező nyilvántartása

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a figyelmet, hogy 2025. április 20-tól Magyarország egész területén valamennyi kereskedelmi célú állattartó telepen kibővített adattartalmú látogatási naplót kell vezetni. A dokumentumban a telep területére be- és kilépő személyeket, továbbá a gépjárműforgalmat teljes körűen kell rögzíteni. A cél az állattenyésztést fenyegető állatjárványok továbbterjedésének megállítása.

Tovább >

2025. április 18, péntek

A Nébih ismét felhívja az állattartók figyelmét a saját felelősségükre a ragadós száj- és körömfájás elleni védekezésben

Magyarországon eddig öt szarvasmarha telepen azonosítottunk ragadós száj- és körömfájás vírussal fertőzött állatokat. A ragályos vírus rendkívül könnyen terjed, ha egy állattelepen nem tartják be az óvintézkedéseket! Az állategészségügyi hatóság ezért ismét nyomatékosan felhívja az állattartók figyelmét a saját felelősségükre a védekezésben! A vírus ellen csak úgy tudunk védekezni, ha az állattartók rendkívül felelősen betartják a szabályokat, az óvintézkedéseket, és nem veszik félvállról a saját állataik védelmét. Ahol fertőzött állatot találunk, ott az egész állatállományt fel kell számolni. A kontaktszabályok be nem tartása pedig más állattelepeket is veszélybe sodor.

Tovább >