null Január 31-ig lehet jelentkezni a 2020 szeptemberében induló EU-FORA programra

Január 31-ig lehet jelentkezni a 2020 szeptemberében induló EU-FORA programra

2020. január 9, csütörtök

Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) ismét meghirdette az EU-FORA programot (European Food Risk Assessment Fellowship Programme), amelyre 2020. január 31-ig lehet jelentkezni.

A program lehetőséget nyújt a karrierjük elején és közepén járó kutatók számára, hogy valamelyik nagy, európai kockázatértékelési intézményben szerezzenek tapasztalatot az élelmiszerbiztonsági kockázatértékelés területén.

A programban részt vevő ösztöndíjasok egy 12 hónapos periódus idejére kapcsolódnak be egy másik európai ország élelmiszerbiztonsági kockázatértékelő intézményének munkájába. Az EU-FORA pályázatra a molekuláris biológia, biológia, mikrobiológia, állatorvostudomány / orvostudomány, mezőgazdasági tudományok, biokémia, kémia, környezeti tudományok, az élelmiszertechnológia és a toxikológia területén dolgozó szakemberek adhatják be jelentkezésüket.

A programról további információ az alábbi linken keresztül érhető el: http://www.efsa.europa.eu/en/engage/fellowship

Az ösztöndíjra jelentkezni a következő linken keresztül lehet január 31-ig: https://careers.efsa.europa.eu/jobs/efsa-european-food-risk-assessment-fellowship-programme-2020-196


Friss hírek

2025. február 4, kedd

Húsüzemet függesztett fel a Nébih azonnali hatállyal

Súlyos élelmiszerbiztonsági kockázatot jelentő hiányosságokat és engedély nélkül végzett tevékenységet tapasztaltak egy túrkevei húsüzemben tartott ellenőrzés során a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) hatósági ellenőrei. A feltárt jogsértések miatt több mint 9 tonna terméket kivontak a forgalomból, valamint az üzem működését azonnali hatállyal felfüggesztették a szakemberek.

Tovább >

2025. február 1, szombat

Újabb településen erősítette meg a hatóság a kiskérődzők pestise betegséget

A Zalai vármegyei Nagymétnekpuszta, valamint Lenti településeken tartott juhállományoknál is megerősítette a kiskérődzők pestise betegséget a Nébih. A szentgyörgyvölgyi esethez hasonlóan ezúttal is az állatok és a ragályfogó tárgyak hanyag, illetve felelőtlen szállítása játszhatott szerepet a vírus terjedésében. A hatóság kéri, hogy minden állattartó haladéktalanul jelentse, ha állatainál a betegség tüneteit észleli.

Tovább >