EFSA-kockázatértékelés: OMICs-kollokvium áprilisban
Áprilisban, Berlinben kerül sor arra az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) által szervezett rendezvényre, amely az élelmiszer- és takarmánytermékek kockázatértékelésének legkorszerűbb megoldásait mutatja be.
Az utóbbi években az „OMICs” technológiák (genomika, transzkriptomika, proteomika és metabolomika) új lehetőségeket nyitottak a tudományos kutatások alkalmazásaiban és nagy mennyiségű analitikai adatot tettek elérhetővé.
Az EFSA szervezi a 24. OMICs in risk assessment: state-of art and next steps (OMICs a kockázatértékelésben: a legkorszerűbb technológia és a következő lépések) névre hallgató tudományos kollokviumot. A rendezvényre 2018. április 24-25-én, Berlinben kerül sor, a regisztráció március 12-ig nyitott. A kollokvium bemutatja az OMICs eszközei révén készített adatbázisok integrációjának lehetőségeit az EFSA kockázatértékelési megközelítésének figyelembevételével.
A nemzetközi szakértők nyílt tudományos vitán fognak részt venni arról, hogyan integrálhatóak az OMICs-adatok az élelmiszer- és takarmánytermékek kockázatértékelésébe.
Az eszmecsere fókuszában a következő témák lesznek:
- genomika a mikrobiális törzskarakterizációban,
- metabolomika a génmódosított növények összehasonlító értékeléséhez,
- az OMICs használata a toxikológiai és környezeti kockázatértékeléshez.
További információk az EFSA honlapján érhetőek el. A résztvevők száma limitált, maximum 120 fő.
Az EFSA elsősorban olyan szakértők jelentkezését várja, akik
- akadémiai intézménynél, nemzeti vagy nemzetközi kutatószervnél, szabályozó hatóságnál vagy ipari szereplőnél dolgoznak;
- az OMICs technológiáihoz köthető területen.
OMICs in risk assessment: state-of art and next steps
Időpont: 2018. április 24. 08:30 – április 25. 13:20
Helyszín: Berlin
Regisztráció: itt (határidő: március 12.)