null Decemberben sem pihent az Állami Halőri Szolgálat

Decemberben sem pihent az Állami Halőri Szolgálat

2018. január 10, szerda

Főként a halárusító helyeket ellenőrizte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálata (ÁHSZ) a karácsonyt megelőző két hétben. A 73 helyszínt érintő vizsgálat során összesen 1.532 kg halat és halterméket vont ki az ÁHSZ a forgalomból.

Az ünnep előtti kéthetes mustra során a legnagyobb mennyiségű igazolatlan eredetű halat és halterméket egy ráckevei halszaküzletben találták az ellenőrök (471 kg).

Ugyancsak jelentős mennyiségű, 397,96 kg súlyú igazolatlan eredetű halat és halterméket foglaltak le a halőrök egy őstermelőnél, akinél további mintegy 1,5 tonna nem saját termelésből származó élő halat is találtak. Miután az ügyfél őstermelői tevékenységében nem szerepelt a halértékesítés, illetve a –feldolgozás, így a szakemberek a helyszínen visszatartották az őstermelői igazolványát.

Mivel az őstermelők kizárólag saját termelésű terméket árulhatnak, így az élő halakat még számla birtokában sem kínálhatta eladásra jogszerűen. Az érintett személy elismerte, hogy viszonteladóként értékesít őstermelői igazolvánnyal, ezért ellene nemcsak halgazdálkodási, hanem földművelésügyi hatósági eljárás is indul.

A 73 helyszínt érintő akció során összesen 1.532 kg halat és halterméket vontak ki a szakemberek a forgalomból.

Az ÁHSZ munkájának eredményeként 2017-ben összesen több mint 2.500 kg nem nyomon követhető hal és haltermék került ki a kereskedelmi forgalomból Magyarországon.

Letölthető anyagok:
Képek letölthető formátumban



Friss hírek

2024. július 26, péntek

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.07.26.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. július 25, csütörtök

A napsütés ellenére borús eredményekkel zárult a strandbüfék és a street foodok nyári szezonális ellenőrzése

A 2024-es nyári szezonális ellenőrzés-sorozatban a strandbüféket és a street foodokat is felkeresték az élelmiszerbiztonsági felügyelők. Az egész országban 346 vendéglátó létesítményt vizsgáltak. Az ellenőrzések vegyes eredményekkel zárultak: a szakemberek számos egységben találtak lejárt termékeket, továbbá a higiéniai feltételek, az alapanyagok tárolása és nyomonkövetése, valamint a dolgozók egészségügyi alkalmasságának igazolása kapcsán is merültek fel problémák. A hatóságok 48 esetben indítottak eljárást, a kiszabott bírságok értéke meghaladta a 3 millió forintot. Összesen 205 kg élelmiszert vontak ki a forgalomból, 703 ezer forint értékben.

Tovább >