null December közepétől változnak a szőlő-gyümölcs szaporítóanyag címkék

December közepétől változnak a szőlő-gyümölcs szaporítóanyag címkék

2019. augusztus 8, csütörtök

Új típusú címkék szerepelnek majd 2019. december 14-től a szőlő-gyümölcs szaporítóanyagokon. A címkéken ezentúl – az eddigi adatokon kívül – fel kell tűntetni az Európai Unió zászlóját, valamint a „Növényútlevél/Plant Passport” feliratot is. Az előírás az elemek elhelyezését is pontosan meghatározza.

Változik a növényútlevélre vonatkozó uniós szabályozás, amely érinti a szaporítóanyag-címkék tartalmát és formátumát.  Az új rendelkezés a Nébih által kiállított hatósági, valamint a termelői címkékre egyaránt vonatkozik. A hivatal az őszi értékesítési idénytől a jogszabály szerinti szőlő és gyümölcs szaporítóanyagoknál biztosítja a megfelelő tartalmú és formátumú címkét.

A hatóság ugyanakkor felhívja a C.A.C. kategóriájú gyümölcs szaporítóanyagok és a Nébih engedélyével rendelkező szőlő szaporítóanyagok esetében termelői címkét készítő és beszerző termesztők figyelmét, hogy legkésőbb december 14-től ők is gondoskodjanak az EU rendeletnek való megfelelésről. A hivatal felügyelői a forgalmazási időszakban az előírás betartását a lerakati, illetve a késztermék szemlék során ellenőrizni fogják.

A témában további információk olvashatók cikkünkben: https://portal.nebih.gov.hu/-/december-kozepetol-eu-s-zaszlo-is-szukseges-a-szolo-gyumolcs-szaporitoanyag-cimkekre

Friss hírek

2024. július 26, péntek

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.07.26.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. július 25, csütörtök

A napsütés ellenére borús eredményekkel zárult a strandbüfék és a street foodok nyári szezonális ellenőrzése

A 2024-es nyári szezonális ellenőrzés-sorozatban a strandbüféket és a street foodokat is felkeresték az élelmiszerbiztonsági felügyelők. Az egész országban 346 vendéglátó létesítményt vizsgáltak. Az ellenőrzések vegyes eredményekkel zárultak: a szakemberek számos egységben találtak lejárt termékeket, továbbá a higiéniai feltételek, az alapanyagok tárolása és nyomonkövetése, valamint a dolgozók egészségügyi alkalmasságának igazolása kapcsán is merültek fel problémák. A hatóságok 48 esetben indítottak eljárást, a kiszabott bírságok értéke meghaladta a 3 millió forintot. Összesen 205 kg élelmiszert vontak ki a forgalomból, 703 ezer forint értékben.

Tovább >