null Borászati és palackozó üzemek regisztrálása

Borászati és palackozó üzemek regisztrálása

A borászati hatóság által engedélyezett borászati és palackozó üzemek naprakész közhiteles nyilvántartását 2017.01.01-től a Pest Megyei Kormányhivatal vezeti és honlapján közzéteszi.

Borászati üzemek

A Bortörvény 7. § (4) bekezdése értelmében a borászati hatóságnak a borászati üzemet nyilvántartásba kell venni. Ez a nyilvántartás közhiteles hatósági nyilvántartásnak minősül. A borászati hatóság a nyilvántartást honlapján kötelezően közzéteszi. A nyilvántartás tartalmazza az engedélyes regisztrációs számát, a borászati üzem üzemeltetőjének nevét, a borászati üzem címét, a borászati üzemben végezhető tevékenységek felsorolását, palackozásra vonatkozó tevékenység engedélyezése esetén a palackozó üzem kódját, nyilvántartásba vételének dátumát.                                                                                                                                                 A nyilvántartásban található regisztrációs számot a forgalomba hozatali eljárásban kitöltendő 5051. számú kérelem nyomtatványon kell szerepeltetni.

Palackozó üzemek

A borászati hatóság által engedélyezett kannatöltő vagy palackozó üzemek minden esetben automatikusan megkapják a H-kódot. A hatóság kiadja a kódot, ami alapján nyilvántartásba veszi az üzemet.


Friss hírek

2024. november 21, csütörtök

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.11.21.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. november 11, hétfő

ITNET részjelentéssel kapcsolatos információk az öko tanúsító szervezetek részére

Az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről1 szóló 2008. évi XLVI. törvény 47/A. § szerint az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia végrehajtása érdekében integrált többéves nemzeti ellenőrzési tervet (továbbiakban: ITNET) kell készíteni, melyet az országos főállatorvos ad ki és irányítja annak végrehajtását. Az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia és az ITNET kialakítása is az élelmiszerlánc szereplőinek – így az ökológiai gazdálkodást ellenőrző és tanúsító szervezeteknek (továbbiakban: tanúsító szervezetek) – bevonásával valósul meg.

Tovább >