null Több mint 3 mázsa halat „fogott ki” a NÉBIH

Több mint 3 mázsa halat „fogott ki” a NÉBIH

2015. február 24, kedd

A Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitánysággal közösen ellenőrzött a NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatósága Budapesten a már jól ismert gasztro-rendezvény, a Torkos Csütörtök előtti héten. A vizsgálat során több mint 3 mázsa halat vontak ki a forgalomból az ellenőrök.

Halszaküzletben, valamint több – halételeiről ismert – étteremben folytattak vizsgálatot az élelmiszerbiztonsági szakemberek, mely során 3,4 mázsa halat és további élelmiszereket koboztak el.

A lefoglalt áruk eredetét nem tudták igazolni a vállalkozások. Emellett jellemző hiba volt, hogy tiltott módon, jelöletlenül fagyasztották le az értékesítésre váró termékeket. Több esetben a vendéglátóhelyek higiéniai állapota is kifogásolható volt.

A februári ellenőrzésen összesen 21 tétel élelmiszerrel kapcsolatosan történt intézkedés. A bírság várhatóan több százezer forint lesz.

Kiemelt Ügyek Igazgatósága

 

Letölthető állományok:
                 képek

Az ellenőrzés közben feltárt hibákat, hiányosságokat bemutató videó a cikkben leírtak vizuális bemutatására szolgál, többletinformációt nem tartalmaz.


Képgaléria


Friss hírek

2026. február 2, hétfő

A BIONYOM adatok benyújtásának határideje: március 20.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a bioüzemanyag-termelők és forgalmazók figyelmét, hogy a vonatkozó rendeletnek⃰ megfelelően, a 2025. évre vonatkozó BIONYOM adatokat 2026. március 20-án (pénteken) éjfélig kötelező benyújtani. A BIONYOM adatszolgáltatási kötelezettség elmulasztása a BIONYOM és BÜHG nyilvántartásból való automatikus törlést és bírságot von maga után

Tovább >

2026. február 2, hétfő

Riaszt a RASFF – összefoglaló a 2025-ös magyar esetekből

Az EU Élelmiszer- és Takarmánybiztonsági Riasztási Rendszere (RASFF) alapján 2025-ben Magyarországon több mint 240 kockázatos termék miatt kellett intézkedni. A hazánkat érintő esetek főként zöldségekhez és gyümölcsökhöz, baromfihúshoz és az abból készült termékekhez, valamint gabonához és pékáruhoz kapcsolódtak. Az esetek 82%-ában külföldi előállítású termék volt érintett.

Tovább >