A kalászos gabona cimkéjű tartalom.

Elkészült a 2022. évi kalászosvetőmag-helyzetjelentés

Elkészült a 2022. évi kalászosvetőmag-helyzetjelentés

2022. szeptember 16, péntek

Idén is elkészítette a kalászosvetőmag-helyzetkép szakmai áttekintését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A jelentés egyik fő megállapítása, hogy 2022-ben a kánikula és a tartós csapadékhiány alapjaiban határozta meg a kalászos növények termesztését és a vetőmag-szaporítást. A szokottnál két héttel korábban kezdődött az aratás, ám az országos termésátlag mindenhol többé-kevésbé gyengébben alakult a korábbi évekhez képest.

Az eddig beérkezett termésadatok alapján az aszály gyakorlatilag kettészakította az országot, a keleti országrészben a vetőmag-előállító táblák termésátlaga gyenge, legjobb esetben is közepes volt, míg a nyugati megyék termésátlaga jónak, kiválónak minősíthető. Összességében nem várható súlyos kalászosvetőmag-hiány 2022 őszén.

Az egyes kalászosfajták helyzetéről és a részletes adatokról a Nébih honlapján tájékozódhatnak.
Jelentés a 2022. évi kalászos vetőmaghelyzetről


Friss hírek

2024. május 17, péntek

Május 18-tól Bács-Kiskun vármegyében is véget ér a tűzgyújtási tilalom

Az elmúlt 24 órában lehullott csapadéknak és a jelenleg is zajló esőzésnek köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósággal egyetértésben, 2024. május 18-tól visszavonja a tűzgyújtási tilalmat Bács-Kiskun vármegyében. A hatósági döntés eredményeképpen egyetlen vármegyében sem lesz érvényben tűzgyújtási tilalom az országban.

Tovább >

2024. május 16, csütörtök

Új űrlappal válik egyszerűbbé a szőlőiskolai üzemeltetők ügyintézése

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a szőlőiskolát üzemeltetők figyelmét a hivatal honlapján elérhető új nyomtatványra. A Nébih a ‒ többpéldányos, papíralapú űrlap helyett használható ‒ elektronikus nyilvántartási lapot a termelők terheinek csökkentése érdekében hozta létre. A szőlőiskolában felhasznált szaporítóanyagokról szóló nyomtatványt az őstermelők postai úton is, a cégek és az egyéni vállalkozók pedig elektronikusan küldhetik be. A leltár és címkerendelés adatait július 31-ig, a szaporítási jelentés adatait viszont már május 20-ig várja a hivatal.

Tovább >

Átlagos (0 Szavazatok)