null Változások az állati eredetű melléktermékkel kapcsolatos jelentéseknél

Változások az állati eredetű melléktermékkel kapcsolatos jelentéseknél

2019. január 4, péntek

Megkezdődött a 2018-as jelentéstételi időszak az állati melléktermékekre vonatkozóan. Az idei évtől kötelezően elektronikusan benyújtandó jelentést a NÉBIH új Állati Eredetű Melléktermék Bejelentő Rendszerében tehetik meg ügyfeleink.

Tájékoztatjuk tisztelt ügyfeleinket, hogy megkezdődött a 2018-as évre vonatkozó állati melléktermékkel kapcsolatos jelentési időszak. A jelentési időszak 2019. március 1-ig tart.

Felhívjuk ügyfeleink figyelmét arra, hogy 2019 januárjától a jelentéseket már csak elektronikus úton lehet teljesíteni, így megszűnt a papír alapon történő éves jelentés beadásának lehetősége.

Az előző évekhez képest változott az elektronikus bejelentő felület is.

A korábbi MEBER rendszert a NÉBIH Állati Eredetű Melléktermék Bejelentő Rendszere, röviden MR váltja fel. A MEBER rendszer (https://meber.nebih.gov.hu/meber/portal/) tehát megszűnik, kérjük ügyfeleinket, hogy innentől már az MR felületén nyújtsák be jelentéseiket.

Az új MR felület a NÉBIH Ügyfélprofil Rendszerén keresztül érhető el, amelyhez az Ügyfélprofil Rendszeren belül a NÉBIH ügykatalógusában meg kell keresni az Állati eredetű melléktermék éves vagy időszakos jelentés benyújtása” ügyet. 

Az ügy kereshető kulcsszavakkal (például „melléktermék”), illetve elérhető a megfelelő menüpontokat kiválasztva (Ügyintézés és felügyeleti díj bevallás/Állat/Állati melléktermék/Állati eredetű melléktermék éves vagy időszakos jelentés benyújtása), vagy ide kattintva.

Az MR felületét a kiválasztott ügy leírásában a „Tovább az e-ügyintézéshez” gombra kattintva lehet elérni. Az MR felhasználói kézikönyve itt érhető el.

A jelentéseket az Ügyfélprofil Rendszerbe ügyfélkapus elérhetőségével bejelentkezett felhasználó a saját, illetve érvényes meghatalmazás esetén a meghatalmazója nevében is feltöltheti az MR-be. A meghatalmazás az Ügyfélprofil rendszer „Meghatalmazás” menüpontjában kérelmezhető.

Vonatkozó jogszabályhelyek:
2008. évi XLVI. törvény az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről 19. § (1)
45/2012. (V. 8.) VM rendelet a nem emberi fogyasztásra szánt állati eredetű melléktermékekre vonatkozó állategészségügyi szabályok megállapításáról 17. §

További kérdés esetén kérjük, keresse fel a Nébih ügyfélszolgálatát az alábbi elérhetőségek valamelyikén:

Nébih Ügyfélprofil Rendszerével, meghatalmazásokkal, általános jellegű kérdésekkel kapcsolatosan:

telefonszám: 06-1/336-9024

e-mail: ugyfelszolgalat@nebih.gov.hu

Állati melléktermékekkel, az MR szakrendszer használatával kapcsolatos szakmai kérdésekkel:

e-mail: allatimellektermek@nebih.gov.hu


Friss hírek

2025. január 21, kedd

Csak szigorú feltételekkel indulhat a baromfitartó gazdaságok madárinfluenza járványt követő be- és újratelepítése

A hatóság a 2024 októbere óta tartó madárinfluenza járvány okán elrendelt korlátozásokat hamarosan feloldja az egész ország területén. Ezt követően a baromfitartó telepeket újra be lehet telepíteni. Fontos azonban szem előtt tartani, hogy a madárinfluenza vírusa még mindig jelen van hazánkban! Ezt igazolja az állategészségügyi hatóság által (vadmadarakból folyamatosan) végzett, felügyeleti programban talált pozitív esetek magas száma. A tartó/tulajdonos által igényelt betelepítési engedély kiadását minden esetben hatósági helyszíni ellenőrzés fogja megelőzni. Egy újabb, a tavaly őszihez hasonló, jelentős járványhullám elkerülése érdekében a betelepítések kizárólag szigorú feltételek mellett történhetnek!

Tovább >

2025. január 17, péntek

Segítség a növényvédelmi nyilatkozat adatmező használatának értelmezésében

Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján a Nébih módosította az eGN rendszer beállítását a növényvédelmi kezelés végzéséhez kapcsolódó nyilatkozat esetében. Így, már azok számára sem jelent többlet adminisztrációt az eGN töltése, akik már e fejlesztés bevezetése előtt eleget tettek adatszolgáltatási kötelezettségük legalább egy részének, azaz töltöttek már fel növényvédelmi kezelést.

Tovább >