null Újabb összefüggések az antibiotikum-használat és az antibiotikum-rezisztencia között nébih élelmiszer tudomány efsa

Újabb összefüggések az antibiotikum-használat és az antibiotikum-rezisztencia között

2017. július 31, hétfő

Az Európai Unió három kompetens ügynöksége közös jelentésben számol be az antibiotikum-fogyasztás és az -ellenállóság kapcsolatáról. Az egyértelmű összefüggéseket látva a szakértők szigorúbb antibiotikum-felügyeletet szorgalmaznak mind közösségi, mind pedig globális szinten.

Az Európai Unió egészségért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa kiemelte, hogy az antibiotikum-rezisztencia elleni harc három fronton dől el: a humán- és az állatgyógyászatban, valamint a környezetgazdálkodásban. Az EU nemrégiben kiadott antimikrobiális rezisztenciára vonatkozó Cselekvési Tervében pontosan e részterületek egységes kezelésére hívják fel a figyelmet, amelynek az unióban és globális szinten egyaránt érvényre kell jutnia a jövőben.

A közös vizsgálat azt is feltárja, hogy az EU-ban továbbra is fontos különbségek vannak az emberi és állati antibiotikum-használat között. A felesleges gyógyszerezés elkerülése mindkét területen lényeges, hiszen eredményesen visszaszoríthatná az antibiotikum-rezisztenciát.

A téma részleteiről a NÉBIH aloldalán tájékozódhatnak.


Friss hírek

2024. november 4, hétfő

Kertészeti szaporítóanyagok a fókuszban: Nébih ellenőrzés három helyszínen

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a vármegyei kormányhivatalok és a NAV szakemberei Győr, Újfehértó és Iregszemcse településeken tartottak őszi szaporítóanyag ellenőrzést október 20-án és 21-én. Az ellenőrzések célja most is az illegális szaporítóanyag-kereskedelem felderítése és a helyes piaci magatartásra való felhívás volt. A vizsgálatok számos hiányosságra rávilágítottak, ezért a hatóságok több esetben zárolták vagy megsemmisítették a problémás termékeket.

Tovább >

2024. október 29, kedd

Január 1-jétől egyes dióféléknél és szárított gyümölcsöknél is fel kell tüntetni a származási országot

Bizonyos diófélék és szárított gyümölcsök esetében is kötelező lesz 2025. január 1-jétől a származási országot jelölni. A már legyártott, de az új előírásoknak nem megfelelő csomagolóanyagok ez év végéig még felhasználhatóak, az érintett termékek a lejárati idejükig forgalomban maradhatnak.

Tovább >