null Újabb összefüggések az antibiotikum-használat és az antibiotikum-rezisztencia között nébih élelmiszer tudomány efsa

Újabb összefüggések az antibiotikum-használat és az antibiotikum-rezisztencia között

2017. július 31, hétfő

Az Európai Unió három kompetens ügynöksége közös jelentésben számol be az antibiotikum-fogyasztás és az -ellenállóság kapcsolatáról. Az egyértelmű összefüggéseket látva a szakértők szigorúbb antibiotikum-felügyeletet szorgalmaznak mind közösségi, mind pedig globális szinten.

Az Európai Unió egészségért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa kiemelte, hogy az antibiotikum-rezisztencia elleni harc három fronton dől el: a humán- és az állatgyógyászatban, valamint a környezetgazdálkodásban. Az EU nemrégiben kiadott antimikrobiális rezisztenciára vonatkozó Cselekvési Tervében pontosan e részterületek egységes kezelésére hívják fel a figyelmet, amelynek az unióban és globális szinten egyaránt érvényre kell jutnia a jövőben.

A közös vizsgálat azt is feltárja, hogy az EU-ban továbbra is fontos különbségek vannak az emberi és állati antibiotikum-használat között. A felesleges gyógyszerezés elkerülése mindkét területen lényeges, hiszen eredményesen visszaszoríthatná az antibiotikum-rezisztenciát.

A téma részleteiről a NÉBIH aloldalán tájékozódhatnak.


Friss hírek

2026. június 7, vasárnap

„Biztonságos élelmiszert mindenkinek” Élelmiszerbiztonsági Világnap 2026

Rosszul tárolt ebéd, nem megfelelően átsült hús vagy egy elmulasztott kézmosás – ennyi is elég lehet ahhoz, hogy az élelmiszer ne táplálékot, hanem veszélyt jelentsen. Erre hívja fel a figyelmet a 2026-os Élelmiszerbiztonsági Világnap. „Kockázatoktól a megoldásig – biztonságos élelmiszert mindenkinek!” a június 7-ei világnap idei mottója, melyhez kapcsolódva a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is a megelőzés jelentőségét emeli ki szemléletformáló kampányában.

Tovább >

2026. június 6, szombat

Vasárnaptól Baranya vármegyében megszűnik a tűzgyújtási tilalom

Az utóbbi 24 óra csapadékos időjárás hatására jelentősen csökkent a tűzveszély Baranya vármegyében, ezért 2026. június 7-től visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

Tovább >