null Sikeresen zárult a CCMAS idei ülése

Sikeresen zárult a CCMAS idei ülése

2018. május 16, szerda

A FAO/WHO Codex Alimentarius Analitikai és Mintavételi Módszerek Szakbizottsága (CCMAS) 2018. május 7-11. között tartotta 39. ülését Budapesten. Az eseményen 51 ország és 13 megfigyelő szervezet képviseletében több mint 160 szakember vett részt. 

A rangos szakmai esemény szervezésében ez alkalommal is főszerepet vállalt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH), valamint a Földművelésügyi Minisztérium.

Magyarország 1972 óta látja el az éves nagyrendezvény lebonyolításának feladatát. Az eseményt idén dr. Bognár Lajos országos főállatorvos nyitotta meg, az elnöki teendőket pedig dr. Hibbey Marót, a Földművelésügyi Minisztérium szakértője látta el.

A szakbizottság a termékbizottságok által javasolt, folyamatosan napirenden lévő módszerek értékelése és jóváhagyása mellett célul tűzte ki a mintavételi, valamint a mérési bizonytalanság útmutatójának felülvizsgálatát, valamint a biológiai módszerek értékelésének módszertani útmutatójának kidolgozását. A témák jelentőségét mutatja, hogy a konferenciát megelőző hétvégén már kétoldalú és tematikus munkaértekezleteken kezdődött el a munka és a hét végére a megkezdett feladatok többségét sikeresen, egyhangúan elfogadott javaslattal zárta le a konferencia.


Friss hírek

2025. február 21, péntek

Több mint 100 000 naplót rögzítettek a gazdák az eGN-ben

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal összefoglalta az elektronikus Gazdálkodási Napló (eGN) 2024. évi adatszolgáltatási eredményeit. A február 3-i határidőig csaknem 109 000 naplót rögzítettek a gazdálkodók, így 99%-os töltési aránnyal zárult a dokumentációs időszak. A nitrát adatközlésben érintett termelők március 31-ig rögzíthetik az erre vonatkozó információkat a naplójukban.

Tovább >

2025. február 21, péntek

Gyümölcsoltványok mintavételének és kitermesztéses vizsgálatának tapasztalatai

A Nébih a tavalyi évben többféle kereskedelmi egységben is ellenőrizte a kertészeti szaporítóanyagokat. Az adminisztratív szempontú ellenőrzések (származás, jelölés, minőség) mellett a szakemberek nevelés során is vizsgálták a gyümölcsoltványokat. Az egész szezonon át tartó ellenőrzés célja a szabadföldbe kiültetett oltványok fejlődéséről és minőségéről való információszerzés volt.

Tovább >