null Online meghatalmazáskezeléssel bővült a Nébih elektronikus ügyintéző rendszere

Online meghatalmazáskezeléssel bővült a Nébih elektronikus ügyintéző rendszere

2022. augusztus 2, kedd

2022. júniustól a Nébih ügyfelei elektronikusan adhatnak meghatalmazást több mint 340-féle agrárágazati és élelmiszerlánc-felügyeleti ügy intézésére. A teljesen papírmenetes folyamat népszerűségét jól mutatja, hogy a bevezetés óta eltelt egy hónapban az elektronikusan rögzített meghatalmazások száma meghaladta az ezret.

Az online szakmai ügyintézés egyik leggyakoribb nehézsége napjainkban, hogy használatához sokszor még papíralapú nyomtatvány kitöltésével és kölcsönös aláírásokkal kell feljogosítanunk hozzáértő segítőnket a képviseletre. E nehézséget sikerült nemrég kiváltania a Nébih-nek az elektronikus meghatalmazás lehetőségének bevezetésével. 

A hivatal ügyfelei a jövőben már az ügyintézéshez szükséges meghatalmazásokat is teljeskörűen online intézhetik, az alábbi egyszerű folyamat végigvitelével:

  • Látogasson el a Nébih Ügyfélprofil Rendszerének oldalára.
  • Lépjen be, azonosítsa magát ügyfélkapus felhasználónevével és jelszavával.
  • Válassza a Meghatalmazás menüpontot.
  • Hozzon létre „Új meghatalmazást”.
  • Adja meg meghatalmazottja adatait.
  • A több mint 340-féle ügytípusból válassza ki, mely ügyben/ügyekben járhat el Ön helyett a kiválasztott meghatalmazott.
  • Véglegesítse a meghatalmazást.
  • Kész! A meghatalmazás azonnal felhasználható, meghatalmazottja elindíthatja az ügyintézést.


A könyvelők is segíthetik megbízójukat a meghatalmazás kezelésében az új rendszernek köszönhetően. Ennek lépései:

  • Látogasson el a Nébih Ügyfélprofil Rendszerének oldalára.
  • Lépjen be, azonosítsa magát ügyfélkapus felhasználónevével és jelszavával.
  • Válassza a Meghatalmazás menüpontot.
  • Hozzon létre „Új meghatalmazást”.
  • Adja meg meghatalmazója adatait – legyen szó cég, szervezet vagy akár személy képviseletéről.
  • Válassza ki, mely ügyben/ügyekben járna el Ön a kiválasztott meghatalmazó helyett.
  • Véglegesítse a meghatalmazást.
  • Az aktiváláshoz meghatalmazójának a Nébih Ügyfélprofil Rendszerben el kell fogadnia a meghatalmazást.

A meghatalmazás rögzítéséről, aktiválásáról, törléséről a meghatalmazó és a meghatalmazott egyaránt rendszerüzenetet kap az ügyfélkapus (KÜNY) tárhelyére. Amennyiben a meghatalmazott által rögzített meghatalmazást több, mint 60 napig sem elektronikusan, sem papíralapon nem hagyja jóvá a meghatalmazó, a rendszer a rögzített rendelkezést automatikusan törli, amelyről ugyancsak értesítést kap mindkét fél a tárhelyére.

Fontos megjegyezni, hogy
-    az új, elektronikus lehetőség bevezetése a korábban rögzített meghatalmazásokat nem érinti, nem kell megismételni azokat;
-    Rendelkezési Nyilvántartásban rögzített – azonos ügykörben tett – nyilatkozat mellett nem kell külön meghatalmazást adni;
-    ha valaki rendelkezik cégképviseleti jogosultsággal, annak nincs szüksége külön meghatalmazásra. 


Friss hírek

2023. március 30, csütörtök

Igazolták hazánkban a Ralstonia pseudosolanacearum növénykórokozó baktérium jelenlétét

Az Európában először 2015-ben azonosított, növényekre veszélyes kórokozó kapcsán Magyarországon jelenleg három vármegye: Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Zala érintett. A fertőzés eredetének tisztázása további vizsgálatokat igényel. A veszélyes zárlati károsító terjedése csak a növényegészségügyi intézkedések szigorú és következetes betartásával előzhető meg.

Tovább >

2023. március 30, csütörtök

Ralstonia pseudosolanacearum növénykórokozó baktérium azonosítása magyarországi felszíni eredetű öntözővíz mintákból

A már Magyarországon is azonosított, ezért a hazai növénytermesztésre is veszélyt jelentő, Ralstonia pseudosolanacearum zárlati károsító nyolc éve jelent meg Európában. 2015-ben hollandiai rózsatermesztéssel foglalkozó gazdaságokban ismeretlen eredetű tüneteket észleltek a termelők különböző rózsafajtákon (Armando, Sativa, és Red Naomi). A laboratórium megállapította, hogy a tüneteket a Ralstonia pseudosolanacearum baktérium okozta. Az azonosítást követően a holland hatóság minden érintett országnak - ahova kerülhetett ezekből a tételekből - jelezte a baktérium okozta fertőzést.

Tovább >