null Nem jelölt tejfehérje okozhat gondot a tejallergiásoknak az egyik jégkrémben

Nem jelölt tejfehérje okozhat gondot a tejallergiásoknak az egyik jégkrémben

2019. január 30, szerda

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a spanyol élelmiszerbiztonsági hatóság jelentése alapján, a RASFF-on keresztül értesült az esetről, miszerint tejfehérjét mutattak ki egy „vegán és vegetáriánus” címkékkel ellátott vanília jégkrémben. A holland gyártású termékből az Európai Unió nyolc tagállamába, köztük Magyarországra is szállítottak.

A termék adatai:

  • Márka és megnevezés: Bonvita, Bon Ice Dark (vaníliajégkrém), 100 g
  • Tételszám: L8/78
  • Minőség-megőrzési idő: 18.03.2020
  • RASFF referenciaszám: 2019.0201

A Nébih tájékoztatja a lakosságot, hogy a termék a tejre érzékeny fogyasztóknál allergiás reakciókat válthat ki, ezért esetükben a fogyasztása kerülendő.

A termékek a jelölés megfelelő kiegészítésével újra forgalomba hozhatók.

Az allergénekről

Allergénnek nevezünk minden olyan anyagot, amely szervezetünkben túlérzékenységi, azaz allergiás reakciót válthat ki. Az allergiás reakció az immunrendszer nem megfelelő válasza, amelynek során valamely, a szervezetünkre egyébként veszélyt nem jelentő anyag ellen ellenanyagot termel. Az Európai Unióban jogszabály írja élő, hogy az élelmiszerek címkéjén fel kell tüntetni a leggyakrabban allergiát vagy intoleranciát okozó összetevőket, így a tejet is.

A témával kapcsolatban további információk érhetők el a Nébih honlapján.



Friss hírek

2024. július 26, péntek

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.07.26.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. július 25, csütörtök

A napsütés ellenére borús eredményekkel zárult a strandbüfék és a street foodok nyári szezonális ellenőrzése

A 2024-es nyári szezonális ellenőrzés-sorozatban a strandbüféket és a street foodokat is felkeresték az élelmiszerbiztonsági felügyelők. Az egész országban 346 vendéglátó létesítményt vizsgáltak. Az ellenőrzések vegyes eredményekkel zárultak: a szakemberek számos egységben találtak lejárt termékeket, továbbá a higiéniai feltételek, az alapanyagok tárolása és nyomonkövetése, valamint a dolgozók egészségügyi alkalmasságának igazolása kapcsán is merültek fel problémák. A hatóságok 48 esetben indítottak eljárást, a kiszabott bírságok értéke meghaladta a 3 millió forintot. Összesen 205 kg élelmiszert vontak ki a forgalomból, 703 ezer forint értékben.

Tovább >