null Meghosszabbították a glifozát uniós szintű engedélyét

Meghosszabbították a glifozát uniós szintű engedélyét

2016. július 6, szerda

Az Európai Bizottság saját hatáskörben, 2017. december 31-ig meghosszabbította a glifozát növényvédő szer hatóanyag engedélyét. Az új határidő az Európai Vegyianyag-ügynökség (ECHA) értékelésének eredménye függvényében módosulhat. 

Döntéshozatal nélkül 2016. június 30-án lejárt volna a glifozát növényvédő szer hatóanyag engedélye. Mivel a glifozát toxikológiai tulajdonsága tekintetében nincs egységes szakmai álláspont és a felelős Állandó Bizottság nem tudott közös álláspontra jutni, ezért az Európai Bizottság saját hatáskörben döntött a glifozát további sorsáról. Az erről szóló végrehajtási rendelet itt olvasható.

A hatóanyag értékeléséért felelős referens tagállam kérésére a glifozát hatóanyag veszélyességi besorolásával kapcsolatos dosszié kiértékelésén és véleményezésén az Európai Vegyianyag-ügynökség (ECHA) jelenleg is dolgozik.

Az ECHA osztályozási javaslatának figyelembevételével, annak megjelenésétől számított 6 hónapon belül, de legkésőbb 2017. december 31-ig az Európai Bizottságnak döntést kell hoznia a glifozát hatóanyag engedélyének 10 vagy 15 évre történő megújításáról vagy a visszavonásról.


Friss hírek

2024. július 17, szerda

A Nébih a nyár folyamán is fejleszti az eGN-t

Folyamatos az elektronikus Gazdálkodási Naplót érintő fejlesztői munka a nyár során is, melynek eredményeként a Nébih újabb frissítésekkel teszi egyre könnyebbé a gazdálkodók eGN-ben való adminisztrációs feladatait. Az aktuális fejlesztéseknek köszönhetően többek között egyszerűbbé vált a tábla keresése a termőhely örökítés során, ismét felvehetőek a korábban lezárt jogosultságok, valamint a továbbiakban jelölhető lesz az őszi növénykultúra a hasznosítás űrlapon.

Tovább >

2024. július 16, kedd

Álőstermelőket szűrt ki a Nébih a nyári szezonális ellenőrzésen

Adminisztratív, piaci és termőhelyi ellenőrzéseket is tartottak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) munkatársai a nyári őstermelői célellenőrzés során. A kéthetes vizsgálatsorozat alkalmával Budapesten és hat vidéki településen 32 őstermelőt ellenőriztek, több esetben felkeresve közvetlenül a termőhelyet. Összesen 10 eljárás indult. A szakemberek nem saját termesztésből származó, valamint a nyilvántartásba nem bejelentett terméket forgalmazó őstermelőkkel szemben is intézkedtek.

Tovább >