null Meghosszabbították a glifozát uniós szintű engedélyét

Meghosszabbították a glifozát uniós szintű engedélyét

2016. július 6, szerda

Az Európai Bizottság saját hatáskörben, 2017. december 31-ig meghosszabbította a glifozát növényvédő szer hatóanyag engedélyét. Az új határidő az Európai Vegyianyag-ügynökség (ECHA) értékelésének eredménye függvényében módosulhat. 

Döntéshozatal nélkül 2016. június 30-án lejárt volna a glifozát növényvédő szer hatóanyag engedélye. Mivel a glifozát toxikológiai tulajdonsága tekintetében nincs egységes szakmai álláspont és a felelős Állandó Bizottság nem tudott közös álláspontra jutni, ezért az Európai Bizottság saját hatáskörben döntött a glifozát további sorsáról. Az erről szóló végrehajtási rendelet itt olvasható.

A hatóanyag értékeléséért felelős referens tagállam kérésére a glifozát hatóanyag veszélyességi besorolásával kapcsolatos dosszié kiértékelésén és véleményezésén az Európai Vegyianyag-ügynökség (ECHA) jelenleg is dolgozik.

Az ECHA osztályozási javaslatának figyelembevételével, annak megjelenésétől számított 6 hónapon belül, de legkésőbb 2017. december 31-ig az Európai Bizottságnak döntést kell hoznia a glifozát hatóanyag engedélyének 10 vagy 15 évre történő megújításáról vagy a visszavonásról.


Friss hírek

2024. október 11, péntek

Október közepétől fizetni kell a szarvasmarhák BSE vizsgálataiért

A Nébih tájékoztatja az érintetteket, hogy 2024. október 14-től az emberi fogyasztás céljából, rendes vágással levágott szarvasmarhák BSE vizsgálatai esetén kötelező lesz a 7.200 Ft + áfa összegű térítési díj fizetése. Magyarországon a BSE vizsgálatok elvégzése a 30 hónaposnál idősebb, Romániából, Bulgáriából vagy 3. országból származó szarvasmarhák esetében kötelező.

Tovább >

2024. október 10, csütörtök

Az EFSA 12, az uniós növényegészségügyre nagy kockázatot jelentő szúbogár fajt azonosított

Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) a Padovai Egyetemmel (Olaszország) együttműködve 12 olyan szúbogár fajt azonosított, amelyek magas gazdasági vagy környezeti kockázatot jelentenek a növények egészségére az EU területén. Ezek a lomblevelű fákat megtámadó bogarak, melyek megfelelnek a potenciális uniós zárlati károsítóként történő besorolás kritériumainak, egyelőre nincsenek jelen vagy még nem terjedtek el az EU-ban.

Tovább >