null Lovasok figyelem - Nébih igazolás is kell a lovas létesítmények fejlesztése pályázathoz

Lovasok figyelem - Nébih igazolás is kell a lovas létesítmények fejlesztése pályázathoz

2022. április 21, csütörtök

A tulajdonviszonyra vonatkozó Nébih igazolásra is szükség van a „Lovas létesítmények fejlesztése” című (VP6-6.4.1.1-22) pályázat támogatási kérelmének beadásához. A Nébih felhívja az érintettek figyelmét, hogy az igazolást kizárólag hiánytalanul kitöltött kérelem és a melléklet megléte esetén állítja ki a hivatal.

A „Nem mezőgazdasági tevékenységek diverzifikációja - Lovas létesítmények fejlesztése” című felhívás (VP6-6.4.1.1-22 kódszám) szerint – az Országos Lótenyésztési Információs Rendszer (OLIR) adatain alapuló – a tulajdonviszonyra vonatkozó igazolás szükséges arról, hogy az igénylő a támogatási kérelem benyújtását megelőző 24 hónapban folyamatosan legalább 2 ló tulajdonosa volt.

Az igazolás kérvényezéséhez szükséges nyomtatvány és annak mellékelte elérhető a „letölthető anyagok” blokkban. A Nébih felhívja az érintettek figyelmét, hogy a hatóság az igazolást kizárólag hiánytalanul kitöltött kérelem esetén állítja ki, az mgei@nebih.gov.hu elektronikus címre vagy a Nébih MGEI 1537 Budapest, Pf.: 407. postacímre történő megküldést követően, azok beérkezésének sorrendjében. Fontos, hogy a táblázatos melléklet szintén a kérelem részét képezi!
 


Friss hírek

2025. február 21, péntek

Több mint 100 000 naplót rögzítettek a gazdák az eGN-ben

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal összefoglalta az elektronikus Gazdálkodási Napló (eGN) 2024. évi adatszolgáltatási eredményeit. A február 3-i határidőig csaknem 109 000 naplót rögzítettek a gazdálkodók, így 99%-os töltési aránnyal zárult a dokumentációs időszak. A nitrát adatközlésben érintett termelők március 31-ig rögzíthetik az erre vonatkozó információkat a naplójukban.

Tovább >

2025. február 21, péntek

Gyümölcsoltványok mintavételének és kitermesztéses vizsgálatának tapasztalatai

A Nébih a tavalyi évben többféle kereskedelmi egységben is ellenőrizte a kertészeti szaporítóanyagokat. Az adminisztratív szempontú ellenőrzések (származás, jelölés, minőség) mellett a szakemberek nevelés során is vizsgálták a gyümölcsoltványokat. Az egész szezonon át tartó ellenőrzés célja a szabadföldbe kiültetett oltványok fejlődéséről és minőségéről való információszerzés volt.

Tovább >