null Ismét kanadai eredetű készítményt vontak ki a forgalomból

Ismét kanadai eredetű készítményt vontak ki a forgalomból

2017. június 30, péntek

Az EFSA által megállapított legfelső biztonságos szint feletti cinktartalom miatt vonták ki a forgalomból a Fit Food Ltd. által előállított készítményt az EU több tagállamában, köztük Magyarországon is. A termékből több mint 25 európai országba szállítottak. A NÉBIH az EU élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén (RASFF) keresztül, francia bejelentés alapján értesült az esetről.

A Mutant ZMA+ márkajelzéssel ellátott terméket testépítőknek szánt készítményként értékesítik a hagyományos kereskedelmi egységekben, továbbá az online felületeken és webáruházakban.

A termék adatai:

  •          A termék neve (csomagoláson): ZMA+ (Core Series ZMA+ (90 Caps))
  •          Márka: Mutant
  •          Kiszerelés: 90 db kapszula / doboz
  •          Gyártó: Fit Food LTD.  (Kanada)

A francia hatóság jelzése szerint a készítmény napi adagjában 32 mg cinktartalmat mértek, amely meghaladja az EFSA által megállapított legfelső biztonságos szintet (25 mg).  A termékből Hollandián (Naskorsports B.V.) keresztül – többek közt – Magyarország és a szomszédos Ausztria, Szlovákia, valamint Szlovénia kereskedelmi egységeibe és webáruházaiba is szállítottak.

Fontos tudni, hogy a cink tartós túladagolása rézhiány kialakulásához vezethet az emberi szervezetben, emiatt kerülendő!

A NÉBIH kéri a vásárlókat, hogy egyáltalán ne fogyasszák a jelzett terméket, illetve annak a korábban már megkezdett fogyasztását mielőbb szüntessék meg!


Friss hírek

2024. július 26, péntek

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.07.26.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. július 25, csütörtök

A napsütés ellenére borús eredményekkel zárult a strandbüfék és a street foodok nyári szezonális ellenőrzése

A 2024-es nyári szezonális ellenőrzés-sorozatban a strandbüféket és a street foodokat is felkeresték az élelmiszerbiztonsági felügyelők. Az egész országban 346 vendéglátó létesítményt vizsgáltak. Az ellenőrzések vegyes eredményekkel zárultak: a szakemberek számos egységben találtak lejárt termékeket, továbbá a higiéniai feltételek, az alapanyagok tárolása és nyomonkövetése, valamint a dolgozók egészségügyi alkalmasságának igazolása kapcsán is merültek fel problémák. A hatóságok 48 esetben indítottak eljárást, a kiszabott bírságok értéke meghaladta a 3 millió forintot. Összesen 205 kg élelmiszert vontak ki a forgalomból, 703 ezer forint értékben.

Tovább >