null Az eGN-hez való csatlakozási szándékukat a szoftvercégeknek kell jelezniük

Az eGN-hez való csatlakozási szándékukat a szoftvercégeknek kell jelezniük

2023. november 27, hétfő

A Nébih tájékoztatja azokat a gazdálkodókat, akik az elektronikus gazdálkodási naplót piaci szoftverrel szeretnék vezetni, hogy a szoftverválasztás előtt mindenképpen informálódjanak arról, hogy a kinézett alkalmazás tud-e csatlakozni az eGN-hez. Fontos, hogy magát a szoftveres kapcsolat magvalósítását kizárólag az üzemeltető cégek kezdeményezhetik a hivatalnál.

Minden esetben a szoftvert üzemeltető cégnek kell a Nébih felé jeleznie azt a szándékot, hogy a rendszerébe feltöltött adatokat át szeretné tölteni a Nébih elektronikus gazdálkodási napló (eGN) adatbázisába. Ezt nagyságrendileg már húsz forgalmazó kérvényezte, és hét szoftver jutott el mostanra az éles üzemeléshez. A Nébih kiemelt célja, hogy folyamatosan bővüljön az eGN-nel közvetlen kapcsolatban álló alkalmazások köre, ezzel is támogatva a gazdálkodókat adminisztratív feladataik gördülékeny intézésében.

A kellemetlen helyzetek elkerülése érdekében azonban fontos a körültekintő választás! A hivatal kéri a gazdálkodókat, hogy piaci szoftver választása előtt minden esetben tájékozódjanak az érintett cégnél, hogy szoftverük kompatibilis-e a Nébih eGN adatbázisával.
 


Friss hírek

2024. november 4, hétfő

Kertészeti szaporítóanyagok a fókuszban: Nébih ellenőrzés három helyszínen

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a vármegyei kormányhivatalok és a NAV szakemberei Győr, Újfehértó és Iregszemcse településeken tartottak őszi szaporítóanyag ellenőrzést október 20-án és 21-én. Az ellenőrzések célja most is az illegális szaporítóanyag-kereskedelem felderítése és a helyes piaci magatartásra való felhívás volt. A vizsgálatok számos hiányosságra rávilágítottak, ezért a hatóságok több esetben zárolták vagy megsemmisítették a problémás termékeket.

Tovább >

2024. október 29, kedd

Január 1-jétől egyes dióféléknél és szárított gyümölcsöknél is fel kell tüntetni a származási országot

Bizonyos diófélék és szárított gyümölcsök esetében is kötelező lesz 2025. január 1-jétől a származási országot jelölni. A már legyártott, de az új előírásoknak nem megfelelő csomagolóanyagok ez év végéig még felhasználhatóak, az érintett termékek a lejárati idejükig forgalomban maradhatnak.

Tovább >