null Átruházott jogkörű vetőmag-mintavétel-szemle-vizsgálat tájékoztató

Átruházott jogkörű vetőmag-mintavétel-szemle-vizsgálat tájékoztató

2022. december 13, kedd

A szántóföldi növényfajok vetőmagvainak előállításáról és forgalomba hozataláról szóló rendelet módosítása alapján 2019. május 31-én életbe lépett az átruházott jogkörben végezhető mintavétel, szántóföldi szemle, valamint a vetőmagvizsgálat lehetősége. A hatóság ezzel az eljárással igyekszik megkönnyíteni a magyarországi vetőmagszektor működését, hiszen az átruházott jogkörben történő mintavétel nagy előnye, hogy bármilyen, a cég számára alkalmas időpontban elvégezhető.

Az átruházott jogkör jelenleg három tevékenységre kérhető:

  • szántóföldi szemle,
  • mintavétel,
  • vetőmagvizsgálat

Az engedély megszerzésének előfeltétele a Nébih által felügyelt elméleti és gyakorlati vizsga teljesítése. Az elméleti tananyag elérhető a Nébih honlapján (https://portal.nebih.gov.hu/ Növény/ Nyomtatványok/ Vetőmag) Az érdeklődők az mgei@nebih.gov.hu email címen jelezhetik az átruházott jogkörben végzett tevékenységgel kapcsolatos kérdéseiket. A kérelem benyújtása a szabályzatban leírt módon és nyomtatványon elektronikus úton az összes csatolt melléklettel történik (ügyfélkapu, cégkapu) a https://epapir.gov.hu oldalon.

Kapcsolódó jogszabály:
48/2004. (IV.21.) FVM rendelet a szántóföldi növényfajok vetőmagvainak előállításáról és forgalomba hozataláról
Kapcsolódó szabályzatok:
Elérhetőek az alábbi linken: https://portal.nebih.gov.hu/vetomag

Friss hírek

2024. szeptember 5, csütörtök

Szeptember 10-11-én csökkentett kapacitással működik a Nébih ügyfélszolgálata

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal tájékoztatja az ügyfeleket, hogy 2024. szeptember 10-11-én a Nébih ügyfélszolgálatai továbbképzés miatt csökkentett kapacitással működnek.

Tovább >

2024. szeptember 3, kedd

Élelmiszerlánc-biztonsági szempontból kedvezőek az idei nyári tapasztalatok

Eredményesen zárult a nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés. A két hónapos vizsgálatsorozat során tucatnyi célterületen mintegy 1200 egységet, valamint csaknem 1500 terméktételt vizsgáltak az élelmiszerlánc-felügyeleti szakemberek. A döntően pozitív eredmények, valamint a feltárt hibák egyaránt jól mutatják az élelmiszerbiztonságért végzett munka sikerét és szükségességét.

Tovább >