null A magyar agrártárca Brüsszelben is kiállt a magyar méztermelőkért

A magyar agrártárca Brüsszelben is kiállt a magyar méztermelőkért

2015. december 15, kedd

Magyarország kezdeményezte az Európai Unióba importált mézek szigorúbb ellenőrzését és származásuk pontosabb megjelölését a Mezőgazdasági és Halászati Tanács 2015. december 15-i ülésén, Brüsszelben.

A kezdeményezéshez a Visegrádi Négyek hagyományosan jó együttműködésének jegyében csatlakozott Csehország, Lengyelország és Szlovákia is, emellett több más európai tagállam támogatta a célkitűzéseket.

A magyar delegációt vezető Feldman Zsolt agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár határozottan kiállt a hazai méztermelők érdekeiért. Az alacsony minőségű, gyakran hamisított import termékek hatékonyabb kiszűrésére az Európai Bizottság fokozott szerepvállalását kérte.

A silány készítmények feldolgozása „irreális piaci versenyhelyzetet eredményez azok számára, akik magasabb költséggel, minőségi terméket állítanak elő – hangsúlyozta a helyettes államtitkár

A magyar kezdeményezés a komoly hagyományokra visszatekintő magyarországi méztermelés védelme érdekében uniós szinten szigorúbb eredet- és származásjelölési előírásokat sürgetett.

A kezdeményezés angol nyelvű szövege a következő linken érhető el:
http://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-15212-2015-INIT/en/pdf

Forrás: FM Sajtóiroda


Friss hírek

2025. január 28, kedd

Nagykereskedők figyelmébe ajánljuk: megnyílt az antibiotikum-forgalmazás jelentési felülete

Az állatgyógyászati készítmények nagykereskedelmi forgalmazására jogosultak 2025. március 1-ig adhatják le éves jelentésüket az antibiotikum-hatóanyagtartalmú állatgyógyászati készítmények forgalmazásáról. Az éves adatszolgáltatás a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Ügyfélprofil Rendszerén keresztül valósítható meg. Az adatszolgáltatás kapcsán a hivatal az érdeklődők számára online tájékoztatót tart február 4-én.

Tovább >

2025. január 27, hétfő

Megjelent Magyarországon a kiskérődzők pestise

Kiskérődzők pestise vírus jelenlétét mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma Zala vármegyében. Az állatokat egy romániai gyűjtőállomásról szállították Magyarországra. Az érintett állomány felszámolása folyamatban van. További intézkedésig nem érkezhetnek Romániából kiskérődző szállítmányok hazánkba.

Tovább >