null A magyar agrártárca Brüsszelben is kiállt a magyar méztermelőkért

A magyar agrártárca Brüsszelben is kiállt a magyar méztermelőkért

2015. december 15, kedd

Magyarország kezdeményezte az Európai Unióba importált mézek szigorúbb ellenőrzését és származásuk pontosabb megjelölését a Mezőgazdasági és Halászati Tanács 2015. december 15-i ülésén, Brüsszelben.

A kezdeményezéshez a Visegrádi Négyek hagyományosan jó együttműködésének jegyében csatlakozott Csehország, Lengyelország és Szlovákia is, emellett több más európai tagállam támogatta a célkitűzéseket.

A magyar delegációt vezető Feldman Zsolt agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár határozottan kiállt a hazai méztermelők érdekeiért. Az alacsony minőségű, gyakran hamisított import termékek hatékonyabb kiszűrésére az Európai Bizottság fokozott szerepvállalását kérte.

A silány készítmények feldolgozása „irreális piaci versenyhelyzetet eredményez azok számára, akik magasabb költséggel, minőségi terméket állítanak elő – hangsúlyozta a helyettes államtitkár

A magyar kezdeményezés a komoly hagyományokra visszatekintő magyarországi méztermelés védelme érdekében uniós szinten szigorúbb eredet- és származásjelölési előírásokat sürgetett.

A kezdeményezés angol nyelvű szövege a következő linken érhető el:
http://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-15212-2015-INIT/en/pdf

Forrás: FM Sajtóiroda


Friss hírek

2024. július 26, péntek

Közlemény elveszett „zöld könyvről” (2024.07.26.)

A Veszprém Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Osztályának tájékoztatása.

Tovább >

2024. július 25, csütörtök

A napsütés ellenére borús eredményekkel zárult a strandbüfék és a street foodok nyári szezonális ellenőrzése

A 2024-es nyári szezonális ellenőrzés-sorozatban a strandbüféket és a street foodokat is felkeresték az élelmiszerbiztonsági felügyelők. Az egész országban 346 vendéglátó létesítményt vizsgáltak. Az ellenőrzések vegyes eredményekkel zárultak: a szakemberek számos egységben találtak lejárt termékeket, továbbá a higiéniai feltételek, az alapanyagok tárolása és nyomonkövetése, valamint a dolgozók egészségügyi alkalmasságának igazolása kapcsán is merültek fel problémák. A hatóságok 48 esetben indítottak eljárást, a kiszabott bírságok értéke meghaladta a 3 millió forintot. Összesen 205 kg élelmiszert vontak ki a forgalomból, 703 ezer forint értékben.

Tovább >